3500X sistem, Radeon Software Smart Access Memory kullanılabilir değil hatası

cellman3092

Decapat
Daha fazla  
AMD Radeon Software Smart Access Memory açık değil hatası alıyorum. Anakartın BIOS ayarlarından "above 4 GB decoding” ve “re-size bar support” seçeneklerini enabled yaptım. Fakat kullanamıyorum. Sistem donanımı MSI B550 anakart, 3500X işlemci ve AMD Radeon RX 5600XT.

O öyle yazar büyük ihtimalle donanıma bizzat destek vermediği için Radeon Software'da görünmüyordur. BIOS'tan açtıysan açılmıştır ben de kullanıyorum, s. A. M açık ve kapalı performans biraz fark ediyor.

Aygıt yöneticisinden ekran kartının kaynaklar bölümüne baktığımda geniş bellek aralığı gözükmüyor. Ayrıca BIOS'tan sam ayarlarını yaptığımda bilgisayar her açıldığında donanım ayarları değiştirildi yeniden başlatın yazıyor.

Aygıt yöneticisinden ekran kartının kaynaklar bölümüne baktığımda geniş bellek aralığı gözükmüyor.

Nasıl görünmüyor? BIOS'dan aktif edip çıkış yaparken 3 tane şeyin değiştiğini söylüyor bende de MSI B550 var. Tamam dediysen otomatik gelmesi lazım. 3300X ve 5500 XT ile bende görünüyor senin sistemde de görünmeli.

Nasıl görünmüyor? BIOS'dan aktif edip çıkış yaparken 3 tane şeyin değiştiğini söylüyor bende de MSI B550 var. Tamam dediysen otomatik gelmesi lazım. 3300X ve 5500 XT ile bende görünüyor senin sistemde de görünmeli.

Aygıt yöneticisinden 5600XT ekran kartının kaynaklar bölümüne baktığımda sadece bellek aralığı var. Geniş bellek aralığı yok. Ayarları eksiksiz ve sorunsuz yaptım.

Aygıt yöneticisinden 5600XT ekran kartının kaynaklar bölümüne baktığımda sadece bellek aralığı var. Geniş bellek aralığı yok. Ayarları eksiksiz ve sorunsuz yaptım.

Bende böyle görünüyor.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı