350TL i5 11400 için kule tipi soğutucu önerisi

Onur Alkuş

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Bu işlemcinin en büyük sorunu stok fanının yetersiz gelmesiymiş sanırım. Aktif olarak kullanmıyorum satın aldım ekran kartı olmadığı için bekliyor kenarda. Bilen kullanan varsa gerekli ise eğer kule tipi soğutucu düşünüyorum. Stok fan satılıyorsa eğer onun parasını da koyup bütçeyi arttırabilirim. Çok fazla para vermek istemiyorum ama 50-100 lira fazla verip 3 4 kat daha iyi bir seçenek varsa eğer onu da belirtebilirsiniz.

Kasa nedir? Stok fan satılabilir ama gerek yok, o bütçeye 11400'ü terbiye edecek bir soğutucu var aklımda.

Bende Snowman T6 Ultra var. 190 TL'ye almıştım. 262 TL olmuş. Stok soğutucudan çok daha iyi ama bu fiyata daha iyisi var mıdır bilmiyorum. Soğutmasından memnunum. Fanlarını da BIOS'da DC modunda kontrol edebiliyorsunuz.

600RPM'de çalışıyor genelde. Oyunlarda da 600RPM'de çalışıyor. Ortalama 50 derecelerde geziyor işlemcim. i5-10400F kullanıyorum. Ses bu düzeyde pek gelmiyor.

Önceki işlemcim 10400'dü. 11400'e göre çok daha rahat çalışıyordu sıcaklık konusunda. Stok fanla işimi görüyordum. Ama fan sesinden iyice rahatsız oldum artık 11400 stok fanla.

1646601372104.png

Ev şu an biraz soğuk, 2 tane video açık değerler böyle başka bir şey açık değil. Az önce oyunu kapattım o yüzden maks. 45 derecelerde gösteriyor.

Geri
Yukarı