3600 TL'ye Intel mi AMD mi?

SkullSword

Hectopat
Daha fazla  
İNTEL : 3600 TL (MONTAJLI)

Sistem.png

AMD : 3580 TL (MONTAJSIZ)
  • High power psu (600w bronze)
  • Seagate Barracuda 1TB Sabit disk
  • Frisby FX2 Oyuncu klavyesi
  • Amd FX8350 (Geleceğe yatırım)
  • Logilink HS0011 Kulaklık
  • Cooler Master Hyper T4 CPU Soğutucu
  • Bloody v5 Oyuncu mause
  • MSİ R9 280 Ekran kartı
  • Zalman Z3 PLUS KASA
  • AOC e2470Swda 23.6 inç. 5ms
  • Kingston (4x2) HyperX Fury Blue (1600 Mhz ama 1866 Yapmayı planlıyorum)
  • Kingston 240GB SSD V300
  • MSİ 970 GAMİNG Motherboard
Yorumlarınızı Bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel ve AMD hakkında pek çok şey söylenebilir ben uzun uzun yazmayacağım FX 8350 kullanıcısıyım gayet memnunum gerek oyunlarda gerek programlarda gerek normal kullanımda isteklerime cevap veriyor.

Son olarak yazmayı unutmuşum Windows 10 ile beraber çoklu çekirdek kullanımı devreye girecek ve çekirdek başına düşen performans artacak.

Bu arada biraz daha bekleyebiliyorsan bekle derim yeni soket çıkacak yakında. Geleceğe yatırım olur.
Bu bekleme kaç hafta kadar veya kaç ay kadar sürer?

Son olarak yazmayı unutmuşum Windows 10 ile beraber çoklu çekirdek kullanımı devreye girecek ve çekirdek başına düşen performans artacak.
Kardeşim doğru diyosun ama ekran kartı ve işlemci bakımından değerlendirildiği zaman gerçekten intel daha mantıklı geliyor gibi. Bilmiyorum. İçimden intel i alasım geliyor. FX8350 işlemciyi ve aldığın ekran kartını emin ol çok araştırdım ve memnun kalanları çok gördüm ama bu sistemin yanında biraz sönük kalıyor gibi

Sizce 4690 işlemci yerine 4460 yapıp ssd eklemeli miyim? Sığdırıbalirim. :) Tavsiyeniz nedir?

Bu bütçeye kesin İntel sistem almalısın 1. sistem güzel vede i5 4690k galiba işlemci göremedim fotoğrafta ama overclock edilebilir bir işlemci vede iyi bir soğutma GTX970 ile birlikte çok iyi bir sistem olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı