3600 Watch Dogs 2'de 98 derece

Syntinace

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Watch Dogs 2 açtığımdan 15 dakika sonra işlemci ısısının %98'e geldiğini fark ettim. Bunun sebebi sizce ne olabilir? Sistemim 1 haftalık devamlı olarak bu tarz şeylere bakmaktayım. Sebebi ne olabilir? Normal sıcaklık kaç derece olmalıdır? Boştayken de 60-65 oluyor. Ayrıca CPU 0 yazıyor 6 ya kadar cıkması gerekmiyor muydu?

Cooler Master MB511 650+80
Evercool140mm işlemci soğutucu (tray işlemci)
16 GB RAM 3200MHz.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H V2.
1660 Super.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 43
  • ss.png
    ss.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 44
  • ssss.png
    ssss.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba. Watch Dogs 2 açtığımdan 15 dakika sonra işlemci ısısının %98'e geldiğini fark ettim. Bunun sebebi sizce ne olabilir? Sistemim 1 haftalık devamlı olarak bu tarz şeylere bakmaktayım. Sebebi ne olabilir? Normal sıcaklık kaç derece olmalıdır? Boştayken de 60-65 oluyor. Ayrıca CPU 0 yazıyor 6 ya kadar cıkması gerekmiyor muydu?

Cooler Master MB511 650+80
Evercool140mm işlemci soğutucu (tray işlemci)
16 GB RAM 3200MHz.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H v2.
1660 Super.

Bende de böyle bir sıkıntı vardı bu yüzden Core performance Boost'u kapattım bunu yaptığımda performansım düştü ama sıcaklık düzeldi bu değerler çok yüksek bilgisayarın bozulabilir.

Montajı yapan İtopya'nın böyle bir şey yapabilceğini zannetmiyorum devamlı olarak oturup montaj yapan insanlar.

Bu tarz işlerden çok anlamam yardımcı olabilirsen sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodan bulabilirsiniz.

Technopat'ın bir videosu vardı Ryzen işlemcilerde voltaj düşürmeyi anlatıyordu. Kesinlikle onu öneririm. Performans kaybı yaşamadan büyük oranda sıcaklık farkı yaratıyor.

Montajı yapan İtopya'nın böyle bir şey yapabilceğini zannetmiyorum devamlı olarak oturup montaj yapan insanlar.

Bu tarz işlerden çok anlamam yardımcı olabilirsen sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda yararlı olabilir.

Geri
Yukarı