Watch Dogs 2 oynarken CPU sıcaklığı 92 derece

Ekran görüntüsü alacaktım unuttum Acer Nitro 5 Launcher da 92 dereceyi aşmıyor sıcaklık 93 derece oldugunu hiç görmedim acaba değerleri dogru mudur?
Kullanımları da görmek lazım, Ubisoft'un açık dünya oyunları kötü optimizasyondan dolayı sistemleri ve özellikle CPU'ları fazla zorlayabiliyor, bir de laptop olduğunu göz önünde bulundurursak. Laptop alttan falan rahat hava alıyor mu oyun oynarken?

Bir de oyunu Low ayarlarda oynadığınızı söylemişsiniz, grafikleri en yükseğe çekip işlemci sıcaklığına tekrar göz atabilir misiniz?

Kullanımları da görmek lazım, Ubisoft'un açık dünya oyunları kötü optimizasyondan dolayı sistemleri ve özellikle CPU'ları fazla zorlayabiliyor, bir de laptop olduğunu göz önünde bulundurursak. Laptop alttan falan rahat hava alıyor mu oyun oynarken?

Bir de oyunu Low ayarlarda oynadığınızı söylemişsiniz, grafikleri en yükseğe çekip işlemci sıcaklığına tekrar göz atabilir misiniz?

Ayarları yükseğe çekerse artık bilgisayar erimez mi hocam ciddi hasarlar olabilir eğer sıcaklık limiti yoksa?

Ayarları yükseğe çekerse artık bilgisayar erimez mi hocam ciddi hasarlar olabilir eğer sıcaklık limiti yoksa?
Düşük ayarlarda ekran kartı kullanımı düşer ve işlemci kullanımı artar, bu da işlemci sıcaklığına etki eder. Ayarları yükseğe çekince yük ekran kartına binecek, bir nebze de olsa işlemci rahatlayacaktır.

Ubisoft optimizasyonda bayağı zayıf sanırım ondan mıdır?
PC: i7 11800h | RTX 3070 | 16 GB RAM | 1 TB SSD | Acer Nitro 5 |

Bu sistemle oyun en yüksekte rahat oynarsın neden Low settings oynuyorsunuz
FPS limitini 60 yapıp, oyun ayarını ultraya çek bütün ayarları o zaman işlemcin rahatlacak. Bu kadar para verip Low settings oynamaya çalışmak bazen kafa buluyorsunuz diye düşünmeden edemiyorum. Veya ncdia Experience girip sana önerdiği ayarlar ile başlat.
FPS limitindeki amaç ise pcni yüksek FPS verip ısınmasını engellemek başka bir amacı yok.

Geri
Yukarı