3600X vs 9600K

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisayar istiyormuş, fırın değil. Ee, kafanda ön yargıyı ve cevabı oluşturduysan ne diye bize soruyorsun? Git 9600K al ve daha az performans alarak kazıklan. İnsanlar o sıcaklıkların dandik kasa ve soğutma sistemlerinden kaynaklandığını bir türlü öğrenemedi. O işlemci ile yükte maksimum 65 derece görenler uzayda yaşıyor herhalde değil mi?

Sen i5 9600K al. Kaliteli ve kazık fiyata satılmayan işlemciler sana göre değil.
Daha az performanslı derken, az anlatsana?
İ5 9600k i7 8700 e yakın bir işlemci o.c ile 8700 seviyesine çıkıyor ve 9600k, 3600x den bir tık daha iyi bir işlemci ve daha ucuz fiyata satılıyor. 9600k pişman etmez ayrıca bu işin 2. el piyasası da var ileride 3600x i elden kolay kolay da çıkaramazsın.

İ5 9600k i7 8700 e yakın bir işlemci o.c ile 8700 seviyesine çıkıyor ve 9600k, 3600x den bir tık daha iyi bir işlemci ve daha ucuz fiyata satılıyor. 9600k pişman etmez ayrıca bu işin 2. el piyasası da var ileride 3600x i elden kolay kolay da çıkaramazsın.
Hangi konuda daha performanslı? Nasıl bir overclock yaparsan yap 3600X'deki fazladan 6 threadin performansı etmez, saçmalama. Ayrıca daha ucuz falan değil. Soğutucu almak zorundasın i5 için.

İ5 9600k i7 8700'e yakın bir işlemci o.c ile 8700 seviyesine çıkıyor ve 9600k, 3600x'ten bir tık daha iyi bir işlemci ve daha ucuz fiyata satılıyor. 9600k pişman etmez. Ayrıca bu işin 2. el piyasası da var. İleride 3600x'i elden kolay kolay da çıkaramazsın.

Aynen, sen i5 9600K'ya yüksek maliyetlerle overclock yaparken, 3600X'in eli armut toplayacak ve ona overclock yapılamayacak değil mi? Bu insanlar harbiden komedi.

İkinci el piyasası diyorsun ya hani? Ryzen işlemciler kapış kapış gidiyor, merak etme. Ayrıca evet, 3600X'i kolay kolay elden çıkaramazsın. Çünkü elden çıkarmaya elin gitmez. O derece başarılı ve yeterli bir işlemci :D

Siz hala İntel'i inatla savunuyorsunuz. Adam yayın diyor İntel diyorsunuz. Daha fazla thread var üstüne sağlam bir stok soğutucusu var onu geçtim single core olarak az çok aynı. Çoklu çekirdekten bahsetmiyorum bile. Artık yeter bırakın bu işleri AMD şu an işlemci piyasasında en F/P işlemcileri üretiyor. Hem daha performanslı. İntel'i halen savunanlar net söylüyorum bu işte kimseye işlemci önermesinler. İleride İntel geçerse İntel öneririz biz de aptal değiliz. Artık kesin! Adamın konusunun da içine ettiniz yahu.

Dostum 3600 kullanıyorum stok soğutucu ile. Herhangi bir sıcaklık sorunum kesinlikle yok ayrıca kasa içi sirkülasyonum da iyi. İşlemci 4.1GHz'in üstüne çıkmadı ben de. Muhtemelen ekran kartım eski olduğu için zorlamadı kendisini zaten kullanım %20- 30arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen, sen i5 9600K'ya yüksek maliyetlerle overclock yaparken, 3600X'in eli armut toplayacak ve ona overclock yapılamayacak değil mi? Bu insanlar harbiden komedi.

İkinci el piyasası diyorsun ya hani? Ryzen işlemciler kapış kapış gidiyor, merak etme. Ayrıca evet, 3600X'i kolay kolay elden çıkaramazsın. Çünkü elden çıkarmaya elin gitmez. O derece başarılı ve yeterli bir işlemci :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

AMD nasıl tokatlıyor 2K'da
@aliusta60

1080p kıyaslamasını atmış, Intel tokatlıyor diyor :D 2K ve 4K testlerini de atsana :) Atamazsın çünkü bilgisizsin ve ezbere konuşuyorsun.

Bana yıl kıyaslaması yapma, yapacaksan da neyi yap biliyor musun? AMD, Ryzen serisi işlemcileriyle, 3 senede Intel'in ensesine nasıl yapıştı, onu kıyasla. Bu net tabirle bir başarıdır. Aradaki fiyat farkına bakmaz, işlemcilerin stok fan ile gelip gelmemesine bakmaz, sadece ezbere konuşur. Tipik bir bilgisiz kullanıcı.

1080p performansında, Intel'in bazı oyunlarda AMD'yi 5-10 FPS geçmesini başarı sayıyorsun ya hani. AMD, berbat bir tekli çekirdek performansından buraya nasıl geldi, ona bak. Arada 5-10FPS fark var ama AMD daha ucuz, stok soğutucusu var, çoklu çekirdek performansı çok daha iyi ve AM4 soket garantisi veriyor. AMD, bu sene tekli çekirdek performansında farkı aşırı derecede azalttı ve hatta yer yer eşitledi. Seneye AMD neler yapacak, izle ve gör :) O zaman hepten aklınız başınızdan gidecek.

He, şu videoyu delil diye bana atıyorsun ya? O an 9600K ile arka planda çoklu işlem yap, yayın yap ya da kayıt al ve tekrardan kıyaslama yap, ne oluyor gör. Artık yazılımlar ve oyunlar çoklu çekirdek performansına göre kodlanıyor. Kendinizi güncelleyin ;)

Herkes senin gibi 1080p'de mi oyun oynuyor? 2K ve üzerinde oyun oynayan, render alan ya da yayın yapan adam, R5 3600X varken i5 9600K'yı ne yapsın?
Vay bee cidden AMD 2K'da Intel'i tokatlıyormuş😜

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz hala İntel'i inatla savunuyorsunuz. Adam yayın diyor İntel diyorsunuz. Daha fazla thread var üstüne sağlam bir stok soğutucusu var onu geçtim single core olarak az çok aynı. Çoklu çekirdekten bahsetmiyorum bile. Artık yeter bırakın bu işleri AMD şu an işlemci piyasasında en F/P işlemcileri üretiyor. Hem daha performanslı. İntel'i halen savunanlar net söylüyorum bu işte kimseye işlemci önermesinler. İleride İntel geçerse İntel öneririz biz de aptal değiliz. Artık kesin! Adamın konusunun da içine ettiniz yahu.
Yayın açmak çok mu güç istiyor, ne sanıyorsun? Yayın içinse ki 1080p oynayacak FPS farkı 9600k'da bariz olacak. Sen insanlara önerme demeden önce git bir araştır, yayınmış, Multi Thread'mış ne alakası var Multi Thread'la yayının?

Elin gitmezmiş. Gören de 3600X on numara işlemci sanacak. Alt tarafı orta sınıf bir işlemci. 3600x'in OC potansiyeli 9600k'nın yanında çok az. Kıyası bile olmaz ve kapış kapış dediğin yer İtopya Teknobiyotik falan mı oluyor :)
Hangi konuda daha performanslı? Nasıl bir overclock yaparsan yap 3600X'deki fazladan 6 threadin performansı etmez, saçmalama. Ayrıca daha ucuz falan değil. Soğutucu almak zorundasın i5 için.
Çekirdek sayısı önemli ama 3600x'in 12 thredle yaptığını 9600k 6 çekirdekle daha iyisini yapıyor. Hangi konuda derken oyun performansı ve mimari olarak çok daha başarılı FPS'lerde önde ve AMD'nin 7mm'de yaptığını Intel 14 mm'de yapabiliyor. Ayrıca 3600x'in ısınan bir işlemci olduğunu söylememe gerek yok. Ona da güzel bir soğutma şart.

Yayın açmak çok mu güç istiyor ne sanıyorsun yayın içinse ki 1080p oynayacak fps farkı 9600k da bariz olacak. Sen insanlara önerme demeden öncr git bi araştır yayınmış Multi Thread mış ne alakası var Multi Thread la yayının? Yayın gereksinimlerini öğren de caka sat

:)) elin gitmezmiş gören de 3600x on numara işlemci sanacak alt tarafı orta sınıf bi işlemci. 3600x in oc potansiyeli 9600k nın yanında çok az Kıyası bile olmaz ve kapış kapış dediğin yer itopya teknobiyotik felan mı oluyor :) kapış kapış mış sektörden haberiniz yok konuşuyorsunuz

Çekirdek sayısı önemli ama 3600x in 12 thredle yaptığını 9600k 6 çekirdekle daha iyisini yapıyor hangi konuda derken oyun performansı ve mimari olarak çok daha başarılı fps lerde önde ve amd nin 7nm de yaptığını intel 14 nm de yapabiliyor ayrıca 3600x in ısınan bi işlemci olduğunu söylememe gerek yok ona da güzel bi soğutma şart.
Haklısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı