36500 TL bütçe ile mining yapmak

Hocam güncel elektrik maliyeti olarak 0.15$ girdim.
Evet, 2,06 TL 0,15 dolar yapıyor.
Bu değerler doğru mudur v1 v2 fark eder mi bu sitede?
LHR V1 ve V2 olayı sadece RTX 3060'ta var ve bu site V2 olanını baz almış. RTX 3060 Ti için böyle bir durum yok ve değerler şu an bulunduğumuz kurla doğru. Şu anda Raven Coin çok yükseldiği için kazanç epey yüksek gözüküyor. Doğru bir sonuç için RVN %15 civarı daha az hesaplayabilirsiniz.
İki tane alacağım küçük 3060ti kartı kasamın içine takıp onları 6pinle besleyip riser'ı da 6pin dönüştürücülü sata beslemesiyle beslesem sorun olur mu hocam?
RTX 3060 Ti'ları sata ile beslemenizi önermem. Çok zor durumda kalırsanız 8 pini 2 tane 8 pin yapan dönüştürücülere bakabilirsiniz. Sata'dan daha sağlıklı olur.

5500CT 4GB Raven Coin'de çok avantajlı gözüküyor. 3'ü çalışsın bu şekilde.
HiveOS kullanacaksanız 3 tane kart çalışabilir ama önce güç kaynağı işini çözmelisiniz.

Son düzenleme:
RTX 3060 Ti'ları sata ile beslemenizi önermem
yok hocam 5500xt'mi sata ile beslediğim riser'a takacağım 3060ti'lar kasa içerisinde yer alacak 6 pin ile beslenecek şekilde düşündüm senaryoyu.
HiveOS kullanacaksanız 3 tane kart çalışabilir ama önce güç kaynağı işini çözmelisiniz.
evet hiveOS kullanıyorum hocam PSU yetersiz kalırsa 5500xt'mi iptal edebilirim. bir daha PSU maliyetine girmek istemiyorum şuan için en azından yeni bir 3060ti alana kadar

Son düzenleme:
Yok hocam 5500xt sata ile beslediğim riser'a takacağım. 3060ti'lar kasa içerisinde yer alacak 6 pin ile beslenecek.
Güç kaynağınızda 2 tane 8 pin var. RTX 3060 Ti'ları anakartla takacağınızı düşünürsek 2 tane 8 pin RTX 3060 Ti'lara gidecek. Güç kaynağınızda pin kalmadığı için mecbur bir tane 8 pin çoklayıcı almanız gerekiyor. 1 tane 8 pin çoklayıcı alınca 5500'ü besleyebilirsiniz ama riserın'ı beslemeniz için ya 2 tane çoklayıcı alacaksınız ya da sata ile besleyeceksiniz. Sata kablosu maksimum 54w verebiliyor. 5500'ü Windows üzerinden ayarladıktan sonra kazıma başlatın ve GPU-Z üzerinden pcle slotunun çektiği güce bakın. Eğer 50w'ın altındaysa kullanabilirsiniz ama diğer türlü önermem. Ayrıca güç kaynağının iyi bir model değil. Güç kaynağından kısmanızı önermem. Ana güç kaynağı olarak XPG Pylon 650 ya da 750 almanızı ve güç kaynağı bağlama aparatı ile kendi güç kaynağınızı ikinci güç kaynağı olarak kullanmanızı öneririm.

GPU-Z üzerinden pcle slotunun çektiği güce bakın. Eğer 50w'ın altındaysa kullanabilirsiniz ama diğer türlü önermem. Ayrıca güç kaynağının iyi bir model değil
hocam 5500xt anlık olarak 80w güç tüketiyor raven kazarken onu çıkartmaya karar verdim.
GPU-Z üzerinden pcle slotunun çektiği güce bakın. Eğer 50w'ın altındaysa kullanabilirsiniz ama diğer türlü önermem. Ayrıca güç kaynağının iyi bir model değil
hocam 5500xt anlık olarak 80w güç tüketiyor raven kazarken onu çıkartmaya karar verdim.
Güç kaynağınızda 2 tane 8 pin var. RTX 3060 Ti'ları anakartla takacağınızı düşünürsek 2 tane 8 pin RTX 3060 Ti'lara gidecek. Güç kaynağınızda pin kalmadığı için mecbur bir tane 8 pin çoklayıcı almanız gerekiyor. 1 tane 8 pin çoklayıcı alınca 5500'ü besleyebilirsiniz ama riserın'ı beslemeniz için ya 2 tane çoklayıcı alacaksınız ya da sata ile besleyeceksiniz. Sata kablosu maksimum 54w verebiliyor. 5500'ü Windows üzerinden ayarladıktan sonra kazıma başlatın ve GPU-Z üzerinden pcle slotunun çektiği güce bakın. Eğer 50w'ın altındaysa kullanabilirsiniz ama diğer türlü önermem. Ayrıca güç kaynağının iyi bir model değil. Güç kaynağından kısmanızı önermem. Ana güç kaynağı olarak XPG Pylon 650 ya da 750 almanızı ve güç kaynağı bağlama aparatı ile kendi güç kaynağınızı ikinci güç kaynağı olarak kullanmanızı öneririm.

Hocam selam Asus Dual Mini'nin fiyatı çok yükseldiği için bu model tercih edilebilir mi?
Bu modeller de var hangisi tercih edilmeli? @kqqk13

Son düzenleme:
@incisquirtle
Açıkçası Gigabyte ekran kartları fan konusunda bazen sorun çıkarabiliyor ama beyaz olan modelin fiyatı iyiymiş, tercih edilebilir.
Hocam Lhr ibaresi yok ürün isminde kilitsiz mi oluyor bu kart? siyah modeli ile arasındaki fark nedir? hangisini almam daha iyi olur?

Son düzenleme:
Hocam Lhr ibaresi yok ürün isminde kilitsiz mi oluyor bu kart?
LHR iki kartta da mevcut. LHR'siz ürünleri bu fiyattan satmazlar.
Siyah modeli ile arasındaki fark nedir? Hangisini almam daha iyi olur?
Büyük ihtimalle ikisinin arasında pek fark yoktur ama beyaz olan daha güzel gözüktüğü ve beyaz ekran kartı daha az olduğu için satmak daha kolay olabiliyor.

Geri
Yukarı