370.000 TL otomobil seçimi

ultrankara

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2 aydır 350-370.000 arası araç bakıyorum, bir türlü karar veremedim. Beklentim aracın az yakması fazla masraf çıkartmaması ve satılabilir olması. Aslında DS4 bakıyordum ama hem aracın piyasası yok hem de mazot fiyatlarından çok şüpheliyim, o yüzden sadece LPG'li bakmaya başladım. 3 ilana denk geldim, bana fikir verirseniz çok memnun olurum.

1. ilan piyasa fiyatından bayağı uygun geldi, araştırdığımda bir sorunu mu var bir şey çıkar mı bilemedim yoksa normal fiyat mı bilemiyorum.
Honda Civic
2. ve 3. ilanlar Opel Astra J kasa.1.4 Turbo LPG'li modeller bu modellerde sorun çıkıyor mu tam emin olamadım, subaptan falan çok bahsediliyor ama bilmiyorum.
astra 1. ilan
astra 2.ilan
Bunlar haricinde bu fiyat aralıgında bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim, ona buna bakmaktan kafayı yemek üzereyim.

Referans olması açısından atıyorum. Bu fiyatta en az yakan değildir fakat konfor ve kalite açısından rakiplerini ezebileceğini düşünüyorum. Kısa bir sürede olsa kullandım. Uzun yolda yaptım bu aracı hiç bu kadar seveceğimi düşünmüyordum fakat alınabilir. 250.000'den aşağı olmasına ve sahibine dikkat edin sadece. Ek olarak akrabamda aynı araç var, aracı çok çok hor kullanmasına rağmen 200.000'de yeni yeni sorun çıkarmaya başladı. Zaten başka bir araç olsa bu kadar dayanmazdı diye düşünüyorum.

Yokuş yukarı bu araçla çıkmaya hiç çalışılmamalı, direk araçtan inip yayan devam edilmeli. Aracada zahmet olmasın.
Hocam bu arabalardan beklentiniz nedir değişen durum. Eski arabalar çoğu atmosferik motor. Devirli kullanmaktan başka çare yok bu kadar eski arabalar pahalıysa yeni arabalar eski teknolojiyle geliyorsa bunu tüketicilere böyle olumsuz düşüncelerle heves kırmaya gerek yok. TRde 1. sırada 1.4 atmosferik egea var satışta.

Hocam bu arabalardan beklentiniz nedir değişen durum. Eski arabalar çoğu atmosferik motor. Devirli kullanmaktan başka çare yok bu kadar eski arabalar pahalıysa yeni arabalar eski teknolojiyle geliyorsa bunu tüketicilere böyle olumsuz düşüncelerle heves kırmaya gerek yok. TR'de 1. sırada 1.4 atmosferik egea var satışta.

Heves kırmalık bir durum yok, bindim ve deneyim edebildim.
1.33 atmosferik üstüne 99HP motor, 120ye geldiği vakit acı çekmeye başlıyor, 375.000₺ gibi rakamlara 1.4 atmosferik yerine 1.6 Turbo 120HP otomatik egealar var, onu önermek isterdim ancak "teneke ega, alınmaz" diyen tiplemeler tarafından disslike yağmuruna tutulmak istemedim.

Son olarak, corollada klima açmak gibi bir durum söz konusu değil zaten, motor kendi kendine zar zor yetiyor üstüne klima açınca vefat ediyor. 😀

Heves kırmalık bir durum yok, bindim ve deneyim edebildim.
1.33 atmosferik üstüne 99HP motor, 120ye geldiği vakit acı çekmeye başlıyor, 375.000₺ gibi rakamlara 1.4 atmosferik yerine 1.6 Turbo 120HP otomatik egealar var, onu önermek isterdim ancak "teneke ega, alınmaz" diyen tiplemeler tarafından disslike yağmuruna tutulmak istemedim.

Son olarak, corollada klima açmak gibi bir durum söz konusu değil zaten, motor kendi kendine zar zor yetiyor üstüne klima açınca vefad ediyor. 😀
Haklısınız da egea da turbo olsa da alınmaz çünkü motor turboya göre fazla titreme ve ses yapıyor. Kaldı ki yüksek hızlarda konforu son derece düşük aslında. Yokuşta kalmamak için alınabilir tabi.

Haklısınız da egea da Turbo olsa da alınmaz çünkü motor Turbo'ya göre fazla titreme ve ses yapıyor. Kaldı ki yüksek hızlarda konforu son derece düşük aslında. Yokuşta kalmamak için alınabilir tabii.

Katılıyorum, yalıtım olarak düşük kalıyor, motor ve performans olarak çok iyi. Özellikle performans aranıyorsa bu fiyatta 1.6 egea harici pek fazla seçenek yok.

Yeni eski model fark eder mi? Yakıt tüketimi?
2012 altına bakmıyorum sadece tüplülere bakıyorum şuanda da malum yakıt fiyatları

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...z-plusboyasiz-plusdegisensiz-1063294265/detay hocam toyota da bakabilirsinz isterseniz ama honda civic de çok güzel araba. Bu fiyata Jetta da var ama haklısınız kafayı yemekle.
toyotada güzelmiş ama civic daha genç işi tabi.Buldugum araçta piyasaya göre oldukça aşağıda pert kayıt fiyatında bir sorunu çıkar mı diye şüpheleniyorum

Geri
Yukarı