3700 TL'ye 4K, 144 Hz, IPS, G Sync, HDR Monitör aldım

JeaLeusy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hatırlayanlar olacaktır 4K ve Samsung panel bağımlısıyım ve hep övmüşümdür. 21 Kasım'da Hepsiburada'da gezerken bu monitörü gördüm ve fiyatına anlam veremedim. Kampanya saatini kaçırmıştım saat 23: 45'te ürünlere bakıyordum ve bu ürün 4080 TL olarak duruyordu. Başlıkta FreeSync yazıyordu G Sync yazan model de 7000 TL civarındaydı HDR1000 olan versiyonda 9900 TL civarındaydı. ASUS PG27UQ gibi 4K 144 HZ monitörler ortalama 20 milyara yakındı ve 2K fiyatına 4K monitör çok uygun geldi görmem ile sepete eklemem bir oldu zaten.

Siparişi geçtim ertesi gün baktım hala 4080 TL olarak duruyor ben biraz KDV'de kullandım o yüzden 3700'e geldi. Ertesi gün akşam baktığımda hala monitörden stok vardı millet mi fark etmiyor ürün mü dandik acaba dedim kendi kendime. Ürün geldi baktım kutu da G Sync yazıyor internetten baktığımda da zaten aldığım modelin FreeSync versiyonu yoktu. Ürünü taktım ve denedim muhteşem bir monitör renkleri netliği her şeyi ile çok memnun etti. Yakın bir zamanda daha detaylı inceleme yapacağım ve bilgi vereceğim.

12.jpgdd.jpg1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel fiyatlar. Ancak HDR400 çok yüksek bir parlaklık sağlamıyor, renk gamutu vs. fark olacaktır ama parlaklık olarak çok bir beklentiniz olmasın. Belirttiğiniz Asus monitör HDR1000, kör eder. G-SYNC ise büyük ihtimal uyumludur diye düşünüyorum. Direkt olarak G-SYNC olsa bu fiyata çok zor. Tabii ki kötü bir alışveriş yaptığınız anlamına gelmiyor. Güle güle kullanın.

Güzel fiyatlar. Ancak HDR400 çok yüksek bir parlaklık sağlamıyor, renk gamutu vs. fark olacaktır ama parlaklık olarak çok bir beklentiniz olmasın. Belirttiğiniz Asus monitör HDR1000, kör eder. G-SYNC ise büyük ihtimal uyumludur diye düşünüyorum. Direkt olarak G-SYNC olsa bu fiyata çok zor. Tabii ki kötü bir alışveriş yaptığınız anlamına gelmiyor. Güle güle kullanın.
Dostum kurmak istediğim sisteme yakın sistem kuruşsun :D
Seninle muhabbet edebilirsem sevinirim , bazı parçalar hakkında konuşmak isterim seninle

Tabii ki kardeşim ne zaman istersen.
R7 2700X + RTX 2070 Super = 4750 TL
X570 PRO Carbon WİFİ 1550 TL
Corsair VRGB PRO 3200 mhz 2x8 GB 650 TL
Toshiba 480 GB SSD 350 TL + MP510 960 GB 1100 TL
H100İ RGB PL 750 TL
850W PSU alınacak belli değil. Senin psu sun aynısını düşünüyorum
Corsair LL120 X3 550 TL
Aerocool P7 C1 beyaz 600 TL
K95 RGB PL İndirim bekliyorum İTOPYA da yine 750 ye düşerse alıcağım
ARCTİS PRO+GMDAC
Benim hayal sistem bu

Güzel. Eğer oyun amaçlı alıyorsan R7 2700x yerine R5 3600 alman daha iyi olur. İyi fiyata satılıyor R7 2700x, ama arada performans farkı var. SSD olarak NVMe istiyorsan şimdilik Corsair al sadece, diğerinin acelesi yok. 960 GB zaten yeter. Daha sonra daha kaliteli bir şey alırsın. Klavye olarak da K95 macro tuşlar içeriyor. Ben K70 kullanıyorum. Arka tarafında led şerit olması ve macro olması dışında bir fark yok K70 ile K95 arasında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı