380 Volt elektrik cihazlara zarar verir mi?

Redyclum

Femtopat
Daha fazla  
Yönetici oturduğum binaya gelen voltun 380 volt olduğunu söylüyor, bu durum bilgisayarımı (MacBook Air) şarj etmek için zararlı mı?

Sanayi tipi şebeke 380v olur ve 380v ev cihazlarını yakar. Eve gelen 220v'tur.
Hocam açıkcası dairede kalıyorum, bu konudan çok anlamadığım da belli zaten. Şöyle özetleyebilirim 2 aya yakın süredir evde kalıyorum günlük telefonumu şarj ediyorum, bilgisayarımı da arada sırada şarj ettim. Telefonumda bir sorunla karşılaşmadım, bilgisayarım için endişeleniyorum bir şey olur mu diye ? Şarj aleti orijinal engeller mi böyle bir sorunu

Ev elektriği 220v'tur. 380v olmaz, yönetici ya bir şeyden anlamıyor ya da başka bir şey kastediyor. Ev aletleri 220v için uygundur. 380v olsaydı çoktan herşeyi yakmıştınız.

Ev elektriği 220v'tur. 380v olmaz, yönetici ya bir şeyden anlamıyor ya da başka bir şey kastediyor. Ev aletleri 220v için uygundur. 380v olsaydı çoktan herşeyi yakmıştınız.
Anladım hocam teşekkür ettim, mac cihazımda bir haftadır yeni fark ettiğim akım sesine benzer bir cızırtı sesi geliyor o yüzden bununla ilişkilendirdim.

Bir de binanın aşağısındaki panodan 3 dakika yüksek bir cızırtı sesi geliyor sonra kesiliyor sonra bir daha tekrardan geliyor, ev sahibinin yaptığı yorum fazla elektriğin gelmesi; bunun nedenin ne olabileceği hakkında bir fikrin var mı ?

Anladım hocam teşekkür ettim, mac cihazımda bir haftadır yeni fark ettiğim akım sesine benzer bir cızırtı sesi geliyor o yüzden bununla ilişkilendirdim.

Bir de binanın aşağısındaki panodan 3 dakika yüksek bir cızırtı sesi geliyor sonra kesiliyor sonra bir daha tekrardan geliyor, ev sahibinin yaptığı yorum fazla elektriğin gelmesi; bunun nedenin ne olabileceği hakkında bir fikrin var mı ?
Şebeke elektriği dalgalı demek istemiş olabilir. Normalde 240v'a kadar sorun olmaz. Nasıl bir yerde oturuyorsunuz bilmiyorum o yüzden kesin bir şey demek doğru olmaz. Etrafınızdaki komşularda sorun yoksa sizde de problem olmayacaktır.

Şebeke elektriği dalgalı demek istemiş olabilir. Normalde 240v'a kadar sorun olmaz. Nasıl bir yerde oturuyorsunuz bilmiyorum o yüzden kesin bir şey demek doğru olmaz. Etrafınızdaki komşularda sorun yoksa sizde de problem olmayacaktır.
Teşekkürler hocam, evde buzdolabı, süpürge makinesi, saç kurutma makinesi vb. ürünler sorunsuz çalışıyor. O yüzden 380 volt gelmediğini düşünebilirim sanırım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı