3D animasyon ve modelleme mi yazılımcılık mı?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar 5 yaşımdan beri bilgisayar alanında çok şey öğrendim. Tabi ki ileride mesleğim bu şekilde şekillenecek. İki şey arasında çok kararsız kaldım. 3D animasyon ve modelleme mi yazılımcılık mı?

3D modelleme ve animasyondan bahsederken sadece 3DS Max ve maya programından bahsediyorum ki alanında en iyi ikili. Kodlama derken c++, C# gibi benzeri programlardan bahsediyorum.

Maaş benim için önemli, biliyorum ikisi de birbirinden zor meslekler. Kanalım için bile video render alırken, o render bitiş süreci yani bilgisayarın canı çıkana kadar iş yapması zevk veriyor. Evet çok garip, biliyorum.

Bu işin ehli insanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Bu iki işten hangisinin yapılışı daha zevkli? Hangisinin maaşı daha fazla?

Bu arada ilk başta Türkiye ama daha sonra kesinlikle Amerika'da yaşamayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 5 yaşımdan beri bilgisayar alanında çok şey öğrendim. Tabi ki ileride mesleğim bu şekilde şekillenecek. İki şey arasında çok kararsız kaldım. 3D animasyon ve modelleme mi yazılımcılık mı?

3D modelleme ve animasyondan bahsederken sadece 3DS Max ve maya programından bahsediyorum ki alanında en iyi ikili. Kodlama derken c++, C# gibi benzeri programlardan bahsediyorum.

Maaş benim için önemli, biliyorum ikisi de birbirinden zor meslekler. Kanalım için bile video render alırken, o render bitiş süreci yani bilgisayarın canı çıkana kadar iş yapması zevk veriyor. Evet çok garip, biliyorum.

Bu işin ehli insanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Bu iki işten hangisinin yapılışı daha zevkli? Hangisinin maaşı daha fazla?

Bu arada ilk başta Türkiye ama daha sonra kesinlikle Amerika'da yaşamayı düşünüyorum.

Bence kesinlikle yazılım ile devam etmelisin, 3D modelleme yapay zeka ile yapılacak bir şey fakat yazılımın ömrü uzun.

Bence kesinlikle yazılım ile devam etmelisin, 3D modelleme yapay zeka ile yapılacak bir şey fakat yazılımın ömrü uzun.
Tasarımı yapan yapay zeka kodlamada neler yapar sen düşün .
Bende konu sahibiyle aynı kararsızlıkla sahibim bende emin değilim hala ikisinide çalışıyorum şuan bakalım zaman göstercek hangi yola gidicem.

Tasarımı yapan yapay zeka kodlamada neler yapar sen düşün.
Bende konu sahibiyle aynı kararsızlıkla sahibim bende emin değilim hala ikisini de çalışıyorum şu an bakalım zaman göstercek hangi yola gideceğim.

Yapay zeka geliştiricisi olabilir. Şu an için en uzun vaadeli mesleklerden birisi.

Arkadaşlar ben büyük hayal değil hedefleri olan bir insanım. Amerika deyince sırf PC alamadığı için ağlayan çocuklar değil, daha iyi yerlerde çalışmak için hedefleri olan insanların grubuna koyun. İngilizcem yaşıtlarımın 2 katı derecesinde. Bilgisayar konusunda ciddi anlamda bilgim var. Üniversite sınavına 1.5 sene kaldı ve çok bir zaman değil. Hayatımın şekillenmesi bu iki programın birisinin elinde.

Bende ikisi arasında kaldım sen hangi alana yöneldin, ne yaptın anlatırsan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı