3D modelleme için MacBook Air alınır mı?

Osas Life

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Laptop ihtiyacım var. Bir proje vesilesiyle 3D modelleme ve oyun geliştirme (Blender ve Unity vb) işlerine gireceğim. Aklımda MacBook Air 16 GB almak var. Bu işler için tavsiye eder misiniz? Cihazda fan olmadığı için ısınma sorunu yaşar mıyım?

Modelleme için belli bir seviyeden sonrasında air kesinlikle tavsiye etmiyorum. Unity için ise mobil oyun yapacaksanız gayet işinizi görecektir. Modellemeden ziyade oyun tarafında Windows pc ler önceliğiniz olmalı.

Arkadaşlar Herkese merhaba. Laptop ihtiyacım var. Bir proje vesilesiyle 3D modelleme ve oyun geliştirme (Blender ve Unity vb) işlerine gireceğim. Aklımda MacBook Air 16 GB almak var. Bu işler için tavsiye eder misiniz? Cihazda fan olmadığı için ısınma sorunu yaşar mıyım?

İsabetli olur. Bırak 3D modellemeyi, Blender, Unity'de animasyonları bile kolayca yapabilirsin. Ayrıca Unreal Engine 5 ile de projeler yapabilirsin.

Modelleme için belli bir seviyeden sonrasında air kesinlikle tavsiye etmiyorum. Unity için ise mobil oyun yapacaksanız gayet işinizi görecektir. Modellemeden ziyade oyun tarafında Windows pc ler önceliğiniz olmalı.
Başlangıç seviyesindeyim. Şuan odaklanacağımız şey daha çok animasyon ve mobil oyun.
İsabetli olur. Bırak 3D modellemeyi, Blender, Unity'de animasyonları bile kolayca yapabilirsin. Ayrıca Unreal Engine 5 ile de projeler yapabilirsin.
UE 4 ile bile çok ısındığı söyleniyor ve Apple silikon uyumluluk sorunu söz konusuymuş diye duydum.

MacBook, animasyon render işlemi için düşük kalır. Ağır çalışırsınız çok zamanda az verim alırsınız. Ama yük olarak, ağır işler yapılmayacak ise Blender için ideal olur. Karakter modellersin, çeşitli objeler yapabilirsin rahat rahat ama ağır işlerde özellikle animasyon renderı için uzun saatlerini feda etmen gerekebilir.

İşkembeden sallamıyoruz, M1 işlemcisi halen geçerli bir işlemci ve UE 5 için gerek karakter animasyonu gerekse çoklu modelleme ve bunları render alırken yetecektir. Animasyon için yeterĺi render ayarları yapılırsa hiç de öyle uzun saatler sürmez. Bu saydıklarım ve soğutma başarımı konusunda şüphedeyseniz duyumları ve farazi açıklamaları değil, YouTube'da başarıyla kullanıp üretenleri araştırın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar şu an ağırlık Unity üzerine olacak. Unity üzerinde çalışırken ısınma problemi olur mu? Benim kafamı kurcalayan nokta asıl olarak burası.

Arkadaşlar şu an ağırlık Unity üzerine olacak. Unity üzerinde çalışırken ısınma problemi olur mu? Benim kafamı kurcalayan nokta asıl olarak burası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Unreal 5'nın yeni gelen özellikleri Apple silicon GPU'su ile destekleniyor mu? Buna detaylı bakmak lazım, desteklenmiyor diye biliyorum.

Hiç bir şekilde apple ürün alınmaz. Windowsta 50 tane 3d modelleme programı, bunları çalıştırabilecek zibilyon tane bilgisayar bulunuyor. Apple aldınız mı iki gün sonra o olmuyor bu olmuyor diye gelirsiniz. Her türlü alanda apple kullananların pişmanlıklarıyla çok karşılaştım. Ne olursa olsun apple alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı