Yazılım için MacBook Air alınır mı?

Musa BEYTEKİN

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazılım mühendisliği okuyorum. Yapay zeka alanlarında kendimi geliştiriyorum. Yakın zamanda bir laptop almam gerek. Beğendiğim 3 model var. Sizde farklı bir öneride bulunabilirsiniz tabii.

1- MacBook Pro(m1, 8 +256)
2- MacBook Air(m1, 16 GB veya 8 GB, 256 veya 512 GB)
3- Lenovo yoga Slim 7 (Ryzen 7 4800u, 16 GB)

MacBook Air fansız çalışıyor. Fakat testlerde gerçekten ısınma sorunu yok. Ama benim alanımdaki programlarda sıkıntı olur mu merak ettiğim bu.

Video post prodüksiyon, 3D modelleme ve render işlemleri gibi dakikalarca, saatlerce 100% yük bindiren durumlar için içerisinde Fan bulunan Pro daha uygun.
Programlama yaparken Pi'nin trilyonuncu basamağını hesaplamaya çalışmadığınız sürece 100% yük altında kaldığı süre 10 dakikayı geçmeyecektir. Bu yüzden Air'in ısınıp trottle yapması gibi bir durumun oluşacağını sanmam. Şu an kullandığım Intel MacBook bile 3 tane IDE, 2 tane browserı aynı anda açmadığım sürece fan çalıştırmıyor.

Son düzenleme:
Su an halihazırda şirketimin verdiği M1 Air kullanıyorum. Yazılım konusunda herhangi bir performans sorunu yaşamadım. Isınma durumu da yok. Data processing ile ilgili tez için calistirdigim scriptler de oldu sorunsuz akti. Fakat M1 serisinin kendi kronik sorunları var. Bluetooth'larin kopup durması, Wi-Fi bağlantısında modemlere bir bağlanıp bir bağlanamaması. Servis ile de görüştük şu sıralar güncelleme bekliyorum toparlaması için bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı