3D printer programlarında filament gelmiyor

vReply

Hectopat
Daha fazla  
Cura ve Creality print programlarını kullanmaya çalıştığımda bu sorun başladı. Baskıya başlıyorum. Kısa süre sonra filamentı veren motor durmaya başlıyor. Mandalına basıp dişliyi gevşetiyorum. sıkışma var mı yok mu diye. Buna rağmen hiçbir tepki alamıyorum. Nozzle tıkanmıştır. diye düşünüyorum. o da değil. Manuel filamenti rahat bir şekilde çıkarıyor.

Creality slicer programından dilimleme yapıp baskı verebiliyorum. Hiçbir sorun oluyor. Hiçbir şey anlamadım. Farklı bir ayar mı yapmak lazım.

Cihazım : CR-10 Max ( Alacak kişilere kesinlikle önermiyorum. )

5f2f0900-f54f-4ed7-a2cb-689da5d4d6ad.jpg

8b5adb98-b2ba-4769-81c0-9f4a4a27555c.jpg
0ea0cdd3-4e9c-4dda-a187-77206b05abde.jpg

Son düzenleme:
@quarest Prusa slicer deneyeceğim. 👍

Bu program baskı sırasında filamenti göndermesini sağladı. Ama kalibrasyon ayarımı bozuyor. Kullanım ara yüzü de çok kotu.

Ekran görüntüsü 2024-04-12 125344.png

Creality print programında ayarları kontrol edeceğim.

12312313.png

Son düzenleme:
@quarest Prusa slicer deneyeceğim. 👍

Bu program baskı sırasında filamenti göndermesini sağladı. Ama kalibrasyon ayarımı bozuyor. Kullanım ara yüzü de çok kotu.

Eki Görüntüle 2166176

Creality print programında ayarları kontrol edeceğim.

Eki Görüntüle 2166180
Cura da doğru profili yüklediğine eminmisin? Birtek cura da sorun yaşıyorsan sorun slicer da. Bu arada en iyi slicer prusa ve orcadır, orca prusaya göre daha basit ama istiyorsan creality de kullanabilirsin. Bu arada alttaki resimdeki modele hayran kaldım :D

Cura ve creality printer da sorun yaşıyorum.
Creality slicer 4.8.2 bu sorunu yaşamıyorum. Bu programı da kullanmak istemiyorum. Çünkü creality desteğini kesti. Artık güncelleme gelmeyecek.

Şimdi creality printer ve creality slicer aynı anda açıp ayarlarını kontrol edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı