3D yazıcıya webcam bağlanır mı?

quarest

Hectopat
Bilgisayar ve yazıcının arasında mesafe olduğu için bir webcam alıp USB to Micro USB aparatı ile yazıcıya bağlasam yazıcıdan güç versem, fluidd üzerinden ayarlamasını yapsam falan. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Ya da yazıcıya webcam bağlamanın başka yolu var mı?

Bende merak ettim açıkçası. Takipteyim.

Hocam yaklaşık yarım saat önce bir video gördüm, YouTube ana sayfama düşmüştü, şimdi buraya atarsam konuyu çözüm kasmak için açmışım gibi gözükür diye düşündüm ve bir şey yazmadım, ama eğer ki sizde merak ettiyseniz cevabı söyleyeyim, evet bağlanıyormuş. Videoda Logitech Webcam'i direkt yazıcının USB portuna takıyordu fakat ben SD Card'ı sürekli biçimlendirmek ve sorun yaşamamak için yazıcının Micro USB girişini kullanacağım, birazdan USB webcam ve USB to Micro USB aparat sipariş edeceğim, aklınızda bulunsun sizinde.

N4'de micro USB yuvasından çalıştıramayabilirsin.
Neden hocam?

Octoeverywhere almayı düşünüyorum, webcam'de onun için sırf :D micro usb den çalıştırabilirsem çok iyi olur, peki diyelimki micro usb den çalıştıramadık, usb çoklayıcı alıp bi ucuna usb bi ucuna webcami bağlasam?

Öncelikli olarak makinede Type-C portu var. 😁

Genel veri akışı sadece normal USB portundan. Fluidd kullanıyorsan USB'ye ihtiyacın, dosya çok büyük olmadıkça yok, Fluidd üzerinden dosyayı atabilirsin, ki beklersen o da gider.

Normal USB portundan devreli bir hub ile kamera, USB WiFi ve USB stick bağlanabiliyor temelde (test amaçlı 3'ünü birden denedim) ama tek porta yüklenmeni tavsiye etmem. İçi devresiz hub ile de olur mu emin değilim.

Son düzenleme:
Öncelikli olarak makinede Type-C portu var. 😁

Genel veri akışı sadece normal USB portundan. Fluidd kullanıyorsan USB'ye ihtiyacın, dosya çok büyük olmadıkça yok, fluidd üzerinden dosyayı atabilirsin. Normal USB portundan devreli bir hub ile kamera, USB Wi-Fi ve USB stick bağlanabiliyor temelde (test amaçlı 3'ünü birden denedim) ama tek porta yüklenmeni tavsiye etmem. İçi devresiz hub ile de olur mu emin değilim.

Ya yıl daha 2024 ne demek 3D yazıcıda bile Type-C portu var :D

Bir de 3D yazıcı bana 3 metre falan uzakda olduğu için (modem ve PC masası bir duvarda, 3D yazıcı karşı duvarda) fluidd ile dosya atmıyordum normalde, ama sırf octoeverywhere için 5 metre CAT5e Ethernet kablosu aldım, bundan sonra dosyalarımı fluidd üzerinden atar webcamide USB portuna bağlarım haklısın, çok teşekkür ederim.

Ha bir de sana demiştimya bir ara, hem Reddit de hem de burada konusunu açmıştım, akış'ı %98'lere çıkardığım halde hala bir tık yetersiz ve baskılar çok mat gözüküyor diye, o nozzle tıkalı olduğu içinmiş, porima ve microzey dışında marka kullanmadım nasıl tıkandı pek anlamış değilim ama bugün değiştirdim kutunun içinden çıkan nozzelerdan biriyle, sorun düzeldi :)

Ya yıl daha 2024 ne demek 3D yazıcıda bile Type-C portu var :D

Bir de 3D yazıcı bana 3 metre falan uzakda olduğu için (modem ve PC masası bir duvarda, 3D yazıcı karşı duvarda) fluidd ile dosya atmıyordum normalde, ama sırf octoeverywhere için 5 metre CAT5e Ethernet kablosu aldım, bundan sonra dosyalarımı fluidd üzerinden atar webcamide USB portuna bağlarım haklısın, çok teşekkür ederim.

Ha bir de sana demiştimya bir ara, hem Reddit de hem de burada konusunu açmıştım, akış'ı %98'lere çıkardığım halde hala bir tık yetersiz ve baskılar çok mat gözüküyor diye, o nozzle tıkalı olduğu içinmiş, porima ve microzey dışında marka kullanmadım nasıl tıkandı pek anlamış değilim ama bugün değiştirdim kutunun içinden çıkan nozzelerdan biriyle, sorun düzeldi :)
Hocam yaparsanız kısa bi rehber halinde paylaşmanız iyi olur. Beni de etiketlersiniz. :)

Tabii, olur. Webcam bağlamak içinmi yoksa webcami Type-C portu üzerinden bağlamak içinmi rehber istiyorsunuz? 20 30TL bir şey ise direkt satın alayım dönüştürücüyü kullanmam ama lazım olur elbet.
Yani nasıl webcam bağlıyoruz bunu öğrenmek istiyorum ama anladığım kadarıyla zaten yazıcı da Type-c olduğu için aynı zamanda webcami type-c üzerinden bağlamayı da bilmemiz gerekmiyor mu?

Geri
Yukarı