3D yazıcıya webcam bağlanır mı?

Yazıcıya kablonun type-c kısmını taktım, telefona ise dönüştürücü ile type-a kısmını taktım hocam. Dediğim gibi eski telefon olmadığı için detaylı kurcalayamadım ancak yazdığım özelliklerini denedim.

DroidCam ile bu şekilde görüntü alınabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fazla yakınlaştırma yapmak zorunda kaldığım için görüntü normalinden daha silik.

Son düzenleme:
Yazıcıya kablonun type-c kısmını taktım, telefona ise dönüştürücü ile type-a kısmını taktım hocam. Dediğim gibi eski telefon olmadığı için detaylı kurcalayamadım ancak yazdığım özelliklerini denedim.

DroidCam ile bu şekilde görüntü alınabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fazla yakınlaştırma yapmak zorunda kaldığım için görüntü normalinden daha silik.
DroidCam sadece pc ye bağlanabiliyor diye biliyodum, iyimiş.

Ben piranha webcam'i direkt fluidd'e bağlayarak bu görüntüyü alıyorum, kamera karanlık ortamı çok iyi çekmiyor ama idare eder yinede.

Buda telefon kamerası.

Octo4A'da da kamera özelliği için telefonu makineye bağlamak gerekmiyor, timelapse, fps ve çözünürlük ayarı da mevcut. Arayüzede plugin yükleyerek AI hata yakalama yeteneği kazandırılabiliyor ama ben denemedim. @Salih Gürbüz

Ücretsiz pakette bazı kısıtlamaları mevcut.

Octo4A'da da kamera özelliği için telefonu makineye bağlamak gerekmiyor, timelapse, FPS ve çözünürlük ayarı da mevcut. Arayüzede plugin yükleyerek AI hata yakalama yeteneği kazandırılabiliyor ama ben denemedim. @Salih Gürbüz

Ücretsiz pakette bazı kısıtlamaları mevcut.

Ben octoeverwhere de kullanıyorum, hata algılayan AI sadece tabladan kalkmayı vs algılıyor, belki spagettiyide algılar ama bilmiyorum, onun dışında baskı bitince bildirim gönderme özelliği falan çalışmıyor (plugin gerekiyor ama plugini kursanız bile missing plugin demeye devam ediyor)

Ben octoeverwhere de kullanıyorum, hata algılayan AI sadece tabladan kalkmayı vs algılıyor, belki spagettiyide algılar ama bilmiyorum, onun dışında baskı bitince bildirim gönderme özelliği falan çalışmıyor (plugin gerekiyor ama plugini kursanız bile missing plugin demeye devam ediyor)
Hocam octoeverywhere octo4a ile çalışıyor mu? octoeverywhere ücretsiz hata tespit özelliği sunuyormuş.

Octo4A'da da kamera özelliği için telefonu makineye bağlamak gerekmiyor, timelapse, fps ve çözünürlük ayarı da mevcut. Arayüzede plugin yükleyerek AI hata yakalama yeteneği kazandırılabiliyor ama ben denemedim.

Hocam Octo4A'yı eski telefonuma kurdum ve kamera özelliğini aktif ettim fakat timelapse özelliği için plugin kısmında octolapse'i aratınca çıkmıyor. Telefonun yazıcıya bağlı olmamasıyla alakalı olabilir mi?
Desktop Screenshot 2024.02.01 - 17.23.06.24.png

Hocam birde yazıcıyla uzaktan telefon(aktif kullandığım telefonum) ile bağlantı kurabiliyor muyum? Şuan bilgisayarımdan eski telefonla bağlantı kurdum ve kamerasından yazıcıyı izleyebiliyorum ama aktif kullandığım telefonumdan da eski telefona bağlanıp yazıcıyı izleyebilsem güzel olur.

Son olarak yazıcıyı izlemek için eski telefonumla aynı internet ağına bağlanmak gibi bir mecburiyet var mı?

Hocam octoeverywhere octo4a ile çalışıyor mu? Octoeverywhere ücretsiz hata tespit özelliği sunuyormuş.

Hocam octo4A'yı eski telefonuma kurdum ve kamera özelliğini aktif ettim fakat timelapse özelliği için plugin kısmında Octolapse'i aratınca çıkmıyor. Telefonun yazıcıya bağlı olmamasıyla alakalı olabilir mi?
Eki Görüntüle 2104374

Hocam bir de yazıcıyla uzaktan telefon(aktif kullandığım telefonum) ile bağlantı kurabiliyor muyum? Şu an bilgisayarımdan eski telefonla bağlantı kurdum ve kamerasından yazıcıyı izleyebiliyorum ama aktif kullandığım telefonumdan da eski telefona bağlanıp yazıcıyı izleyebilsem güzel olur.

Son olarak yazıcıyı izlemek için eski telefonumla aynı internet ağına bağlanmak gibi bir mecburiyet var mı?

Hayır, mecburiyet yok uzaktan farklı ağa bağlıyken izleyebiliyorsun sanırım denerim şimdi, ayrıca sen yanlış şeyi kurmuşsun octoa4 falan ne bilmiyorum ben, kuıoh ile octoeverwhere yi ve onunla gelen şeyleri komple kaldır başdan kur, octoeverywhere'in sitesine gir hesap aç makine ekle makine ekle deyince sana SSH komut arayüzüne yazman için bash ile başlayan bir komut verecek diye hatırlıyorum, o kodu PuTTY indirip yazıcıya bağla PuTTY üzerinden makineye bağlan ve yaz, kurulum bitince SSH arayüzünde sana bir octoeverywhere/code URL'si, bir de kod verecek o URL'ye gir ve o kodu yaz kurulum bitti bu kadar.

Şimdi aklıma geldi, klipper değildi senin yazılımın, o yüzden farklı bir kod verebilir ya da dediğim gibi kuramayabilirsin ama ben klipper için bu şekilde kurdum ama kurdukdan sonra moonraker timed out hatası almaya başladım, nedenini bilmiyorum makineyi 2 3 kez kapatıp açınca düzeliyor @Siyah Martı.

Ben programı kullanmadım, makineye bağlamayı da düşünmüyorum ama timelapse makine bağlantısı olmadan da çalışıyor gibi. Ayarlarda virtual printerı işaretleyip sonrasında ana sayfada gcode'u yükleyip printi başlatırsan timelapse almaya başlıyor. Baskıyı durdurunca da timelapse listeye eklendi, gcode bitince de aynı şey oluyor olmalı. (3. görsel)

Bunun için plugin gerekmiyor, stock halde o seçenek var zaten.

ff.jpg

cc.jpg

dfdfd.jpg

Son düzenleme:
Ben programı kullanmadım, makineye bağlamayı da düşünmüyorum ama timelapse makine bağlantısı olmadan da çalışıyor gibi. Ayarlarda Virtual printerı işaretleyip sonrasında ana sayfada Gcode'u yükleyip printi başlatırsan timelapse almaya başlıyor. Baskıyı durdurunca da timelapse listeye eklendi, gcode bitince de aynı şey oluyor olmalı. (3. görsel)

Bunun için plugin gerekmiyor, stock halde o seçenek var zaten.

Eki Görüntüle 2104495
Eki Görüntüle 2104503
Eki Görüntüle 2104507

Benim sorunuma ne dersin hocam? Bu problemi Reddit'de yaşayan bolca kişi var fakat ben sanki bu sorunu octoeverywhere kurulumundan sonra yaşamaya başladım (emin değilim) ve kullanıcıların verdiği tek cevap Firmware Update yapın, bir de bir ara destek ekibinden birinin kuıoh üzerinden Moonraker'i kaldırıp başdan kur gibi bir şey demesini hatırlıyorum ama emin değilim, senin fikrin nedir?

@Salih Gürbüz
Diğer sorularına dair fikrim yok, programı burada Pazar paylaştım sanırım, tecrübe sıfır. Timelapse işini sen sorunca baktım, kurcalarken çözdüm, yukarıdaki mesajımı yazmadan 5 dakika öncesine kadar cevabım yoktu.

@quarest
Durum yukarda anlattığım gibi, sorununa dair cevabım yok, ben görsel kaynak olmadan yazılımsal olarak pek kurcalamayı sevmem makineyi.

Hocam birde yazıcıyla uzaktan telefon(aktif kullandığım telefonum) ile bağlantı kurabiliyor muyum? Şuan bilgisayarımdan eski telefonla bağlantı kurdum ve kamerasından yazıcıyı izleyebiliyorum ama aktif kullandığım telefonumdan da eski telefona bağlanıp yazıcıyı izleyebilsem güzel olur.
Oluyormuş hocam. Bu video da anlatıyor ama telefona özel bir arayüz yok bu yüzden kullanımı pek rahat olmayabilir. Yine de iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı