4,20 GHz işlemci 1,39 GHz üstüne çıkmıyor

Jasir

Centipat
Arkadaşlar uzun zamandır araştırdım ama çözüm bulamadım PSU yetmiyor gibi çözümlerle gelen oldu ama hala kafamda çok soru işareti var, değiştirmem gerekiyorsa da hangisini almam lazım ya da değiştirmeden bu işin içinden çıkabilir miyim? Konu hakkında yardım edebilecek varsa Discord adresim: yasir #4602

• Armor RX570 8 GB OC Edition
  • AMD FX8350
  • MSi970 Gaming anakart
  • 200 GB SSD 1 TB hafıza
  • X-Calibre 500W+80 PSU
  • 2 Adet 4 GB DDR3 RAM
sorun.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence CPU Z ile bir yük testine sokun. CPU hala düşük frekansta mi çalışıyor bakin. Benim bir dizüstü bilgisayarımda aynı sorun vardı. Ne yaparsam yapayım 1.40 in üzerine çıkmıyordu. Sonradan anakartta sensorlerden birisinde hata olduğunu öğrendim. Fabrika hatasından dolayı bilgisayarı iade ettim. Ama iade edesiye kadar throttlestop stop isimli bir programla neredeyse normal seviyede kullanabiliyordum.

Hocam bence CPU Z ile bir yük testine sokun. CPU hala düşük frekansta mi çalışıyor bakin. Benim bir dizüstü bilgisayarımda aynı sorun vardı. Ne yaparsam yapayım 1.40 in üzerine çıkmıyordu. Sonradan anakartta sensorlerden birisinde hata olduğunu öğrendim. Fabrika hatasından dolayı bilgisayarı iade ettim. Ama iade edesiye kadar throttlestop stop isimli bir programla neredeyse normal seviyede kullanabiliyordum.

Hocam 2-3 senedir forumda yoksun ama umarım görürsün. Güç seçeneklerinden %100 yapmanıza rağmen performans alamıyor muydunuz?

Geri
Yukarı