4-5 yıl kullanılacak bir telefon iOS mu Android mi olmalı?

Uzun süre kullanım için iOS öneririm. Fakat alırsanız Plus model öneririm. Hem batarya daha iyi hemde OIS özelliği var.
Plus modelinin fiyatı bütçeme göre fazla.
iPhone 6s 64 GB almanı öneririm. Hem 32 GB modeli yok hem de güncellemeler ile artık 16 GB yetmeyebilir.
32 GB modeli var ayrıca 64 GB 3.400TL 32GB 2.700TL turkcell deki fiyatlar.
Çok uzun bir süre dediğin zaman aralığı. Telefonu bu kadar uzun kullanacağını sanmam. Uzun kullanım için İOS daha mantıklı.
Şuan kullandığım telefon 3.5yıllık yani uzun süre aynı telefonu kullanırım.

Uzun kullanım senin telefonu ne kadar hor kullandığına bağlı. Bende LG G2 var şuan ve ilk çıktığında aldım 3.5 yıl oldu. Gram kasma yok ve hala stabil bir şekilde çalışıyor.

Uzun kullanımı sadece güncelleme desteğine bağlayan arkadaşlara ise kanma, onlar genelde iSheep olurlar.

Kesinilkle IOS diyorum. Kullanmadım ama babam tam 5 sene boyunca Iphone 4 kullandı ve daha bu sene değiştirdi. Sanırsam garantisinde falan 5 sene ömrü olduğu söyleniyor. Hep Android kullandım tecrübemi söyleyim 1.5 sene o zamanın parasıyla 700 TL' lik Samsung Galaxy Ace kullandım. 1.5 sene sonra çok kasmaya başladı. Sonra Galaxy S4 aldım, 3 sene oldu 2 aydır kasma, klavyede yanlış tuşu algılama, uygulamaların arada kapanması gibi sorunlarla karşılaşıyorum. S4 gerçekten güzel telefon lakin uzun ömürlü değil. Şimdi yeni telefon alacağim ve İphone istiyorum. Kısacası Android 3-4 sene IOS 4-5 sene kullanılır kanaatimce.

Kesinilkle IOS diyorum. Kullanmadım ama babam tam 5 sene boyunca Iphone 4 kullandı ve daha bu sene değiştirdi. Sanırsam garantisinde falan 5 sene ömrü olduğu söyleniyor. Hep Android kullandım tecrübemi söyleyim 1.5 sene o zamanın parasıyla 700 TL' lik Samsung Galaxy Ace kullandım. 1.5 sene sonra çok kasmaya başladı. Sonra Galaxy S4 aldım, 3 sene oldu 2 aydır kasma, klavyede yanlış tuşu algılama, uygulamaların arada kapanması gibi sorunlarla karşılaşıyorum. S4 gerçekten güzel telefon lakin uzun ömürlü değil. Şimdi yeni telefon alacağim ve İphone istiyorum. Kısacası Android 3-4 sene IOS 4-5 sene kullanılır kanaatimce.
Galiba aynı şeyleri yaşamışız :) bende bugün iPhone 6 aldım gerçekten çok güzel telefon ama 6S tavsiye ederim :ajan:

Her iki işletim sistemi de gayet yeterlidir. Fakat hakkını teslim etmek gerekir ki IOS daha kararlı çalışıyor. Ve yine hakkını teslim etmek gerekir ki bugün App Store hala Google Play Store'a kıyasla çok daha içerikçe zengin ve başarılı bir kütüphane.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı