4 ay kala TYT çalışılır mı?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bu sıralar yoğun olarak geometri, problemler, TYT biyoloji çalışıyorum ve TYT'den netim 50-60 civarı, MSÜ sınavına kadar biraz daha çalışıp denemelerde netimi 70-80 civarına çekmek istiyorum fakat koskoca AYT eksik kalmasının ve sınava konuları bitirmeden girmek istemiyorum. AYT'den sadece LTİ yani matematik çalışıyorum ve daha önce hiç deneme çözmedim ne durumdayım hiçbir fikrim yok. AYT'den 50 net yapmayı hedefliyorum, AYT fen ve genel olarak AYT denemelerine ne zaman başlamalıyım? TYT'ye MSÜ sınavına kadar çalışsam AYT için çok mu geç olur?

Not: MSÜ'ye kendimi denemek için giriyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @Blacksidemre

Son düzenleme:
Bu sıralar yoğun olarak geometri, problemler, TYT biyoloji çalışıyorum ve TYT'den netim 50-60 civarı, MSÜ sınavına kadar biraz daha çalışıp denemelerde netimi 70-80 civarına çekmek istiyorum fakat koskoca AYT eksik kalmasının ve sınava konuları bitirmeden girmek istemiyorum. AYT'den sadece LTİ yani matematik çalışıyorum ve daha önce hiç deneme çözmedim ne durumdayım hiçbir fikrim yok. AYT'den 50 net yapmayı hedefliyorum, AYT fen ve genel olarak AYT denemelerine ne zaman başlamalıyım? TYT'ye MSÜ sınavına kadar çalışsam AYT için çok mu geç olur?

Not: MSÜ'ye kendimi denemek için giriyorum.
TYT ve AYT konularını beraber ilerletin. TYT konuları çok kolay unutuluyor, AYT konuları da biriktiği zaman bela oluyor.

TYT ve AYT konularını beraber ilerletin. TYT konuları çok kolay unutuluyor, AYT konuları da biriktiği zaman bela oluyor.

Mesela AYT biyolojiye geçebilmem için TYT biyoloji çalışıyorum, AYT kimyada ise yapamıyorum diye 1 aydır bakmadım. Bunlar TYT konu eksiğinden kaynaklı gibi, önce fen derslerinde TYT'yi bitirip sonra AYT'ye başlamak daha iyi gibi.

Sadece tyt/ayt matematik beraber gidiyor benim için.
Ben yeni başlayacağım üniversite sınavlarına çalışmaya. Niye acele ediyorsunuz ki.

Bu senin beklentinle alakalı. Ben dandik bir üniversiteye gitmek istemiyorum.

Geri
Yukarı