4 ayda hukuk kazanılır mı?

Emral KAPLAN

Hectopat
Herkese selam. Başta söyleyeyim sıfırdan 4 ayda hukuk mu kazanılır vs muhabbetlerine girmeden sıfır değilim az çok bilgimiz var. Lafı uzatmadan güncel netlerimi direk paylaşacağım.
TYT Türkçe: 35 AYT edb: 15.
TYT Sosyal: 15.25 AYT tarih: 7.75
TYT mat (geo dahil): 14 AYT coğrafya: 4
OBP: 409.3600 AYT matematik: 13.

Son denememde bu netlere yaptım. Bu dört ayda eksiklerimi kapatıp matematikler üzerine yönelmeyi düşünüyorum. Hedefimde Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ankara Üniversitesi var. Sizce dört ayda kapatılabilir mi bu açıklar? Bu arada mezun olduğumu belirtmek isterim. Sırf hukuk için bir sene daha bıraktım bu sene de olmazsa ya psikoloji ya da bir sene daha bırakma fikri daha var kafamda ama genel olarak hedefim tutturmak. Anadolu olur Marmara olur ama taşra fakülteler için değil güzel fakülteler için çalışıyorum. Konuya yazarken bunları göz önünde bulundurarak cevaplandırınız. Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fena durumda değilsin ama sağlam asılman lazım. Taşralar tutabilir en kötü. Edebiyat ve mat netlerini biraz daha yükselterek işe başlarsan senin için iyi olur. Gercekleştirilebilir bir hedefin var, iyi çalış.

Bence kapatılabilir fakat çok emek sarf etmek gerekiyor, bu iradeyi göstermek zor iş. Zaten sözeliniz iyi duruyor matematiği olabildiğince arttırırsanız bu iş olur.

Fena durumda değilsin ama sağlam asılman lazım. Taşralar tutabilir en kötü. Edebiyat ve mat netlerini biraz daha yükselterek işe başlarsan senin için iyi olur. Gercekleştirilebilir bir hedefin var, iyi çalış.
Bence kapatılabilir fakat çok emek sarf etmek gerekiyor, bu iradeyi göstermek zor iş. Zaten sözeliniz iyi duruyor matematiği olabildiğince arttırırsanız bu iş olur.
Sağolun teşekkür ederim. Mesela günde şöyle 7-8 saat çalışsam bu çalışmanın 4 5 saatini matematik 2 saatini edb ve sosyale ayırsam iyi olur mu ? Yoksa dengesiz mi olur ? Konuyu açma sebebim aslında buydu. Nasıl ağırlık vereceğim yararlı ve faydalı bir dört ay daha geçirip bu nalet süreçten kurtulmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

Kazanılır netler gelişmeye açık.
Teşekkür ederim hocam cevabınız için sizce günde kaç saatlik bir çalışma yapmak lazım ?

Ben her gün matematik çalışma ve günlük problem+paragraf rutini çözmekten yanayım, günde 3 ders çalışmak size verimli geliyorsa her gün matematik ve geometri mutlaka olacak şekilde çalışılabilir.

Herkese selam. Başta söyleyeyim sıfırdan 4 ayda hukuk mu kazanılır vs muhabbetlerine girmeden sıfır değilim az çok bilgimiz var. Lafı uzatmadan güncel netlerimi direk paylaşacağım.
TYT Türkçe: 35 AYT edb: 15.
TYT Sosyal: 15.25 AYT tarih: 7.75
TYT mat (geo dahil): 14 AYT coğrafya: 4
OBP: 409.3600 AYT matematik: 13.
Matematik netlerinizi yükseltirseniz bence kazanabilirsiniz.

Sabah kalkınca ilk iş ayt denemesi çöz. Matematik ve edebiyata öncelik ver dediğim gibi. Konu anlatımının arkasına testleri hemen bitir. Tarih coğrafyan fena durumda değil zaten, onu sorulardan da götürebilirsin.

Ben her gün matematik çalışma ve günlük problem+paragraf rutini çözmekten yanayım, günde 3 ders çalışmak size verimli geliyorsa her gün matematik ve geometri mutlaka olacak şekilde çalışılabilir.
Peki her gün matematik ekleyeyim hocam da bir gün ayt bir gün tyt matematik yapsam her güne geometri yerleştirsem zaten problemlerim günlük fix 20 bunu 30 40'a çıkarsam bozmadan 4 ay böyle ilerlesem tyt ayt her ikisinde de 30 bandına gelebilir miyim ki ? 30 bandında tutsam her ikisini bana yetiyor. Ufak tefek sözel kısımda hatalar var ayt kısmında görebiliyorum ama bunlar çerezlik gibi geliyor bana ben ilk denememde tyt türkçem 25'lerde geliyordu. Bu yüzden şu dört ayda tyt ayt matematikleri 30 bandında tutmak istiyorum. Eğer her şey planladığım gibi giderse Dokuz Eylül, Anadolu, Marmara (bu garanti olmayabilir) garanti gelir gibi düşünüyorum. Eğer istediğim gibi olmaz ise de psikoloji yazma gibi düşüncelerim var.

Sabah kalkınca ilk iş ayt denemesi çöz. Matematik ve edebiyata öncelik ver dediğim gibi. Konu anlatımının arkasına testleri hemen bitir. Tarih coğrafyan fena durumda değil zaten, onu sorulardan da götürebilirsin.
Bunu her sabah mı yapayım ? TYT fen hakkında neler yapabilirim bu arada ?

Peki her gün matematik ekleyeyim hocam da bir gün ayt bir gün tyt matematik yapsam her güne geometri yerleştirsem zaten problemlerim günlük fix 20 bunu 30 40'a çıkarsam bozmadan 4 ay böyle ilerlesem tyt ayt her ikisinde de 30 bandına gelebilir miyim ki ? 30 bandında tutsam her ikisini bana yetiyor. Ufak tefek sözel kısımda hatalar var ayt kısmında görebiliyorum ama bunlar çerezlik gibi geliyor bana ben ilk denememde tyt türkçem 25'lerde geliyordu. Bu yüzden şu dört ayda tyt ayt matematikleri 30 bandında tutmak istiyorum. Eğer her şey planladığım gibi giderse Dokuz Eylül, Anadolu, Marmara (bu garanti olmayabilir) garanti gelir gibi düşünüyorum. Eğer istediğim gibi olmaz ise de psikoloji yazma gibi düşüncelerim var.
Merak etmeyin kazanabilirsiniz hocam, birer gün matematiği değiştirmek kafa karıştırıcı olabilir, konu bazlı gidebilirsiniz eğer konuları tam olarak bitirmediyseniz, konular bittiyse bir gün TYT bir gün AYT matematik yapılabilir gibi, biraz deneme yanılma yoluyla görmek lazım biz şu an teorik konuşuyoruz sonuçta. OBP puanınız düşük değil sanırım, matematik halledildiği sürece sözel kısımda sorun yaşayacağınızı ben pek düşünmüyorum.

Geri
Yukarı