4 ayda TYT'de kaç net yapılabilir?

Valla ben hiç çalışmadan 330 yaptım sen düşün. Çalışmaya çalıştım bi ara ama harbiden kafam bozuldu sonra saldım dedim ne gelirse gelsin. Aynı şekilde senin gibi fen matematik boştu. En azından kimya ve biyolojiye çalış fizikten zaten vazgeçmişsindir diye düşünüyorum. Sözel zaten kolay.

Böyle çok konu gördüm dersleriniz kötü olabilir normal onda sorun yok çalışıp üniversiteye de girersiniz ama orada napıcaksınız? Hani girmekle bitmiyor ki iş hatta girmek basit kısmı bile denilebilir matematik senin programcılıkta en yakın dostun gibi bir şey. Onsuz bir şey yapamazsın, çok zorlanırsın derslerde.

Böyle çok konu gördüm dersleriniz kötü olabilir normal onda sorun yok çalışıp üniversiteye de girersiniz ama orada napıcaksınız? Hani girmekle bitmiyor ki iş hatta girmek basit kısmı bile denilebilir matematik senin programcılıkta en yakın dostun gibi bir şey. Onsuz bir şey yapamazsın, çok zorlanırsın derslerde.
Hocam son zamanın modası bu işte herkes bilgisayar, yazılım mühendisliği onları kazanamayacaklarda 2 yıllık programcılık okuyarak çok iyi maaşlar alacaklarını, evden çalışacaklarını, yurt dışına kolaylıkla gidebileceklerini falan zannediyorlar ama daha yapmak istedikleri mesleğin en temel gereksinimlerini bile bilmiyorlar.

Matematik ve Fen yapamayan birisinin programcılık istemesi bana biraz gelip geliyor. Yazılım dediğin şey fonksiyondur zaten...

Bilgisayar Programcılığı okuyan insanların çoğu matematik ve fen bilmiyor ki, 30-40 TYT netiyle girilen bölümün (genel olarak bahsediyorum, bazı üniversitelerde daha yüksek evet) öğrencilerinin matematik ve fen bilmemesi gayet normal. Bu insanlar bu bölümü de bitirir ancak alacağı diplomanın kendisine ne kadar katkısı olur orasını bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı