4 bin kalori alınmasına rağmen kilo alınmıyor

prof_efe

Decapat
Dostlar 15 yaşında 183 boy 75 kiloyum. %12 yağ oranım var. Günlük 4K civarı kalori alıyorum. 120 gr protein almam gerekiyor bazen 10-20 geçiyorum bile. Bu öğünleri yerken de zorlanmıyorum açıkmış oluyorum. İlk 2 ay 14 kilo almıştım. 75'te 4 aydır duruyorum. Muhtemelen sorunum çok daha fazla hareket etmem. 4K'den fazla da alırsam vücuda zarar verir mi bilmiyorum. Normalde hedefim nisan gibi 83 kilo olup ondan sonra da iyice yağ oranını düşürmekti zor gözüküyor. Ne yapayım kaloriyi arttırayım mı? Bir de yanında vücudu destekleyecek besin ne yiyebilirim? Kilom artmıyor da vücüdun büyüdüğünü görüyorum ben.

Kiloya takılı kalmana gerek yok, ağırlıkların artıyorsa ve vücudunda değişim hissediyorsan yağlanmadan büyümek için ideal kaloriyi alıyorsun demektir. Rahat yiyebiliyorsan 1 ay kadar 4500 civarına çık, muhtemelen tartıda artış görürsün.

Kiloya takılı kalmana gerek yok, ağırlıkların artıyorsa ve vücudunda değişim hissediyorsan yağlanmadan büyümek için ideal kaloriyi alıyorsun demektir. Rahat yiyebiliyorsan 1 ay kadar 4500 civarına çık, muhtemelen tartıda artış görürsün.
Peki hocam hali hazırda kilo bakımından zayıfken nisan gibi yağ eritimine girmem mantıklı olur mu?

Geri
Yukarı