Kalori açığına rağmen kilo veremiyorum

396162

Hectopat
Arkadaşlar boyum 185cm güncel kilom 135.8. şimdi olayı en baştan anlatacağım başlayalı yaklaşık 1 ay oldu ilk hafta 143.5 kiloydum yaklaşık 7-8 gün sonra 138.5 kiloya düştüm bu kiloya düştükten sonra 7-8 gün boyunca hep sabit kaldı hatta bir sabah 139kglerde bir kilo görünce başlarım böyle işe diyerek 2. haftanın sonunda cheat yaptım(hamburger-kahve) cheat yaptığımın ertesi günü düz 138 çıktım onun ertesi günü de 137.1 çıktım ondan sonraki gün de 136.1 çıktım anlayacağız bayağı hızlı gitti. 136.1 çıkmamın ertesi günü 135.8 çıktım(6 Ağustos) o zamandan beri 5 gün oldu ama tartıda hiçbir kıpırdama yok hep sabit neden böyle olduğunu biri anlatabilir mi? Sanki 2. haftanın sonunda cheat yapmasam hiç kilo veremeyecek gibiyim. Günde 150gram (çiğ hali) pirinç veya makarna yiyorum, 300-400 gram kadar et, tavuk yiyorum. Arada bir ekstra Zero denilen şekersiz içecekleri içiyorum ayrıca günde 3-4 litre civarı su içiyorum. Sporu 3 gün spor 1 gün dinlenme şeklinde yapıyorum ve antrenman sonları 20 dakikalık yürüyüş yapıyorum. Normalde bu kilolarda benim takılı kalmamam lazım değil mi? Bakıyorum neredeyse 1 haftadır 135.8 çıka çıka neredeyse hiç değişmeyecek gibi geliyor.

Kardiyoyu arttır günde 1 saat kadar kardiyo yap. Sporu 3 gün değil de 4-5 gün yap. Protein ağırlıklı beslen ve sebze tüket. Su tüketimin iyi. Ancak Zero içecek tüketmemeye çalış. Kalori açığını 500-600 yap. Şahsi fikrimdir.

Kalori açığı vermek kadar önemlii bir şey var ise o da kalori hesabını yaparken protein ve yağ alımını yanlış hesaplamamak. Kalori açığı yaptığın süreçte istersen 1000 kalori ye ama yediğin şeyler vucudunun gereksinimlerini karşılamadığı sürece kiloyu maalesef veremezsin, birebir tecrübeliyim. Ben bunu çözdüğümde özellikle protein seviyeme dikkat etmem çok büyük etken olmuştu, bunu yaparken de izlediğim video destekçi olmuştu. Konu hakkında sormak istediğin bir şey olursa alıntı yaparsan bildirime damlarım.

Kalori açığı vermek kadar önemlii bir şey var ise o da kalori hesabını yaparken protein ve yağ alımını yanlış hesaplamamak. Kalori açığı yaptığın süreçte istersen 1000 kalori ye ama yediğin şeyler vucudunun gereksinimlerini karşılamadığı sürece kiloyu maalesef veremezsin, birebir tecrübeliyim. Ben bunu çözdüğümde özellikle protein seviyeme dikkat etmem çok büyük etken olmuştu, bunu yaparken de izlediğim video destekçi olmuştu. Konu hakkında sormak istediğin bir şey olursa alıntı yaparsan bildirime damlarım.

Hocam şu an dediğim gibi 150gr pirinç veya makarna + 300-400 gram et-tavuk tüketiyorum bazen de salata oluyor. Bunun üzerine ye diyeceğiniz bir şey var mı beslenme şeklinde mi problem var?

Kardiyoyu arttır günde 1 saat kadar kardiyo yap. Sporu 3 gün değil de 4-5 gün yap. Protein ağırlıklı beslen ve sebze tüket. Su tüketimin iyi. Ancak Zero içecek tüketmemeye çalış. Kalori açığını 500-600 yap. Şahsi fikrimdir.

Hocam spor haftada 3 gün değil. 3 gün spor 1 gün dinlenme şeklinde 8 günde 6 gün spor yapıyorum. Antrenman 1.5 saat civarı sürüyor onun üzerine 1 saat kardiyo yapsam günün geri kalanında bana bir şey kalmıyor zaten o saate kadar işteyim ondan sonra eve dönmem 9'u bulur. Salonda bazen yağ yakmak için grup dersleri yapıyorlar onlara katılıyorum bayağı terletiyor. Bir de kalori açığım neredeyse 1500 iken kilo veremiyorsam ben bunu 500-600 yapıp 3300-600'den 2700 civarı kalori tüketsem kilo alırım gibi geliyor.

Son düzenleme:
Hocam şu an dediğim gibi 150gr pirinç veya makarna + 300-400 gram et-tavuk tüketiyorum bazen de salata oluyor. Bunun üzerine ye diyeceğiniz bir şey var mı beslenme şeklinde mi problem var?
Yiyeceklerine miden kaldırırsa Chia tohumu dökebilirsin. İçecek olarak yemekle birlikte veya aç karnına Greyfurt tüketebilirsin. Pirinç yaptığında pirinci lapa yap bana kalırsa makarna tüketiminden vazgeç hatta masraftan yana sorunun yoksa biraz daha paraya kıyıp basmati pirinci tüketebilirsin. Tavuktan vazgeçemiyorum diyorsan tavuğu pul biber ile pişir ya da acı olmasını sağlayacak şeyler yap. Akşam 21.00'dan sonra sindirim organların çalışmayı bırakmasa da günlük işlevinden biraz daha düşük performansta çalışır ve 21.00'dan sonra veya yakınlarında yiyeceğin yemek sindirilmede güçlük çektirir hatta uykunu bile kötü geçirirsin, kötü uyanırsın. Benim tavsiyem en geç 8de yemek ye ve 18.00'dan sonra yiyeceğin herhangi bir yemek ya salata olsun ya da meyve olsun, meyveyi de abartmamak lazım tabii ki. Belki aklına mısır gevrekleri gelecek onun için ise söyleyeceğim şey tüketmemen, hem gevrekler çok şekerli hem de süt ve süt ürünlerinin tüketimi derinin hem kalın kalmasını hem de kalınlaşmasını sağlıyor. Yiyeceğin yemeklere tuz döküyor isen azalt, hatta kaldırırım diyorsan kullanma çünkü tuz sodyum değeri yüzünden vücudunda su tutar ve bir yerden sonra ödem oluşmasına sebep olur.

3 gün spordan sonra dinlenme günlerinde sizin dediğiniz gibi kardiyo yapabilirim.

3 gün spordan sonra dinlenme günlerinde sizin dediğiniz gibi kardiyo yapabilirim.

Kas sağlığın ve gelişimin için kardiyoyu önce değil sonra yap her zaman, dostane tavsiyem. Hatta ağır antrenmanlar sonunda sakatlanacak kadar üzerinizde yük hissetmiyorsanız kendinizi zorlayarak yapacağınız kardiyo 2x olacaktır.

Kas sağlığın ve gelişimin için kardiyoyu önce değil sonra yap her zaman, dostane tavsiyem. Hatta ağır antrenmanlar sonunda sakatlanacak kadar üzerinizde yük hissetmiyorsanız kendinizi zorlayarak yapacağınız kardiyo 2X olacaktır.

Ben de öyle yapıyorum hocam eğer yürüyüşü antrenmandan önce yaparsam antrenman sırasında biraz yorgunluk oluyor. Şekersiz diye satılan içecekleri kullanmayı bırakıyorum. Pilavları basmati pirinç ile yapacağım bir de internetten metabolizma hızlandıran içeceklere bakayım belki sabah limonlu su tarzı şeyler içerim. 10 gün daha böyle devam edeceğim 21 Ağustos'da hâlâ daha bir kilo kaybı olmazsa (en azından 2kg gitse yeter 133.8'e düşsem) diyetisyen yolu gözüküyor gibi. Bir de gün içinde hiç açlık hissi olmuyor aslında o kadar fazla da yemiyorum ama daha az yesem o da sıkıntı olabilir o yüzden böyle devam.

Ben de öyle yapıyorum hocam eğer yürüyüşü antrenmandan önce yaparsam antrenman sırasında biraz yorgunluk oluyor. Şekersiz diye satılan içecekleri kullanmayı bırakıyorum. Pilavları basmati pirinç ile yapacağım bir de internetten metabolizma hızlandıran içeceklere bakayım belki sabah limonlu su tarzı şeyler içerim. 10 gün daha böyle devam edeceğim 21 Ağustos'da hâlâ daha bir kilo kaybı olmazsa (en azından 2kg gitse yeter 133.8'e düşsem) diyetisyen yolu gözüküyor gibi. Bir de gün içinde hiç açlık hissi olmuyor aslında o kadar fazla da yemiyorum ama daha az yesem o da sıkıntı olabilir o yüzden böyle devam.
Hayatta her şeyde, her yerde denge önemli ve zorunludur. Ben az yiyeyim hiç kilo almayayım maalesef yok. Hamburger veya pizza yiyerek de kilo verebilirsiniz(düzgün aralıklar ve planlama ile). Sabahları limonlu su içeceğinize L-Karnitin alarak güne L-Karnitin ile başlayabilirsiniz, buna destekçi olarak CLA'da kullanabilirsiniz, bunlar zararsız ve etkiler içeceklerdir. Özellikle size masraf üstüne masraf çıkartmaya çalışmıyorum fakat vitaminleri de tam alamıyorsanız eczaneler veya supplement satan siteler üzerinden vitamin de alabilir, kullanabilirsiniz, zinde olmanızı sağlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı