4 GB Kingston 1333 KVR13s9s8-4 Notebook RAM Uyuşmadı

Os_man

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, dizüstü bilgisayarım ASUS K52F model ve 2+1 olmak üzere 3gb RAM'A sahip. RAM'lerin modelleri ise şöyle;

Module NameASint SSZ3128M8-EDJEF
Serial Number00004B00h (4915200)
Manufacture DateWeek 43 / 2010
Module Size2 GB (2 ranks, 8 banks)
Module TypeSO-DIMM
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory SpeedDDR3-1333 (667 MHz)
Module Width64 bit
Module Voltage1.5 V
Error Detection MethodNone
Memory Timings
@ 609 MHz8-8-8-22 (CL-RCD-RP-RAS) / 30-68-4-10-5-5 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 533 MHz7-7-7-20 (CL-RCD-RP-RAS) / 27-59-4-8-4-4 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 457 MHz6-6-6-17 (CL-RCD-RP-RAS) / 23-51-3-7-4-4 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 380 MHz5-5-5-14 (CL-RCD-RP-RAS) / 19-42-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 304 MHz4-4-4-11 (CL-RCD-RP-RAS) / 15-34-2-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
Memory Module Features
Auto Self RefreshNot Supported
Extended Temperature RangeSupported
Extended Temperature Refresh RateNot Supported
On-Die Thermal Sensor ReadoutNot Supported

Bunun yanına "4 GB KİNGSTON 1333 KVR13s9s8-4 NOTEBOOK RAM" aldım. 4gb Kingston RAM'i kendi başına taktığımda laptop açılmıyor. 2 gb ASint RAM ile taktığımda ise Windows ekranı gelirken görüntü bozuluyor ve bilgisayar yine açılmıyor. Sizce sorun nedir, yanlış model RAM mi satın aldım yoksa RAM'de bir arıza mı vardır?

BIOS'a girince toplam 6gb RAM gözüküyor.

Fotoğraf0812.jpg

Ama açmaya çalışınca masaüstüne gelmeden bu ekran geliyor, bir süre sonra da laptop kendiliğinden kapanıyor.

Fotoğraf0814.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, ama sanırım bu 1066 MHz RAM'in yanında üzerine eklemek istediğim mevcut 1333 Mhz RAM'leri kullanamam değil mi?

Ayrıca başka bir sorum daha var, BIOS'dan MHz ayarlanamıyor muydu acaba? Mevcut 1333 MHz RAM'ler bu şekilde adapte olup çalışıyordu sanki.

Farklı frekanslı RAMler çalışmaz diye birşey yok, birbirleriyle uyuşurlarsa düşük frekanslının frekansında çalışırlar. Ama tek başına uymuyor ya da arızalı ise yapacağın birşey yok, başka RAM kullanman gerekir.

Memory Search | Kingston
Linkte en alttaki yazıyı tıklarsan (show all systems ..) senin makina listede yok, bu senin makinanda çalışmaz anlamı taşımıyor ama gri bölgeye giriyorsun.

BIOS'da da birşey yapman gerekmiyor, takarsın ya çalışır ya çalışmaz. Zaten notebook BIOSlarında bahsettiğin ayarlar kapalı oluyor.

Memory | Discontinued Models

Bu ürünlerin üretimi yok ama satışı hala var, 80-90'a alırsın.

BIOS'dan MHz değiştiremiyorsam ve bu listede yer alan alttaki ürün uyuşuyorsa eğer, yukarıdaki ürünü iade edip aşağıdakini alacağım.

Parça Numarası: KVR1333D3S9/4G (Discontinued)
Özellikler: DDR3, 1333MHz, Non-ECC, CL9, 1.5V, Unbuffered, SODIMM, 204-pin,

Bu arada gitti gidiyor gibi sitelerden ürün iade edilebiliyordur umarım.

Samsung, Hi Level gibi markaların da bu şekilde uyumlu olduğu laptop modellerinmi görebileceğimiz bağlantıları var mı acaba? Satıcı bana Samsung bellekler ile değiştirmemi teklif ediyor, ben uyumluluğunu kesinleştirmeden almak istemiyorum.

Ufak bir gelişme oldu;
  • Uyuşmayan RAM'i iade ettim.
  • Az önce yukarıdaki listede uyumlu gözüken Kingston KVR1333D3S9/4G model RAM'in kargosu geldi ve denedim, sonuç negatif fakat değişim var.
  • KVR1333D3S9/4G' yi eski RAM'lerle beraber takınca Windows ekranında yine görüntü bozuluyor.
  • Fakat tek takınca laptopun tüm ışıkları yanıyor, 2 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor, 2-3 sn sonra tekrar açılıyor, ve böyle devam ediyor. Tabi bi arıza olmadan kapatıyorum hemen.
Anakart mı farklı çalışıyor, ben mi talihsizim anlamadım. Forumda birkaç çözüm yolu gördüm, sormadan yapmak istemiyorum, siz de yardımcı olur musunuz?

1-) 1066 MHz RAM' takmak.
2-) Bios pilini çıkarıp tekrar takmak.
3-) Vazgeçip 3gb RAM'le yetinmek, çay bisküvi, dizi devam etmek...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı