4 GB Kingston 1333 KVR13s9s8-4 Notebook RAM Uyuşmadı

Öncelikle gelen ürün üzerindeki yapışkanda birebir aynı parça numarası mı yazıyor diye kontrol et, şayet örtüşüyorsa ilginç.
Açılıp kapanması sistemin RAM ile uyum için kendine ayar çekmeye çalışması olabilir ama tahmin tabii bu.

BIOS'dan Default Settings'e ENTER dedim. Harddisk ayarlarını falane eski haline getirip BOOT ettim. Sonuç aynı malesef.

Bu benim cihazın RAM ayarları "dual kit modu" nda olmasın sakın! Mevcut RAM 'leri de tek başına çalıştırmıyor şimdi farkettim.

Bugün donanımlardan anlayan birine laptop ile RAM'leri baktırdım, başka 4 Gb bellekleri de denedik, hepsi aynı sonucu verdi. En büyük ihtimal anakrtın slotları 4 Gb bellek desteklemiyor. Üniversitenin toptan siperiş ettiği laptop olduğu için böyle olabilir.

Son aldığım Kingston belleği de mecbur geri iade edeceğim artık. İlgilendiğiniz için teşekkürler, konu kapatılabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı