4 GB kotalı internet ile yaşamış olanlar

koXahar

Decapat
Gece gece aklıma geldi de biz zamanında 4 GB kotalı internetle nasıl geçiniyorduk ya. :) hiç unutmam akraba misafir geldiği zaman o ay hiç Online oyun oynayamazdım. Geldiklerinde genelde misafir diye pek bir şey diyemezdim ama gelen misafir çocuksa fişi çeker yaşıtımsa interneti, video sitelerine girerek boşa harcamasını acı çekerek izlerdim. Nereden nerelere... O değil de harbiden neden 4 GB kota veriyorlardı? Kota neden vardı bunun sorgulanması lazım :D üstelik epey para veriyorduk bir de illaki arada ipin ucu kaçardı aşardık, faturaya birden binerdi para. Harbiden mantıklı bir açıklaması var mı acaba? Örneğin bu Mbps işlerinde de neden desteklenen maksimum hızı vermek yerine farklı paketler sunuluyor? Meseleye tahmini olarak para kazanmak için şeklinde yaklaşanlar bence diye belirtirse sevinirim. Umarım mesele sadece daha fazla kazanmak değildir. Gerçi ne olabilir ki? Anlayacağınız üzere kafam epey karışık. :D varsa böyle eski nesil internet anılarınızı anlatın da nostalji olsun. Çevirmeli öten internetlere kadar yolumuz var. :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'den birşey izlerken, bir şey indirirken 20 defa düşünürdüm. Vinn belası yüzünden. Zaten 3-4 günde bitirirdim fakat peder inat edip sınırsız yapmazdı. 300-400 lira kota aşımı yansirdi fakat yapmazdı :/

Pes yamalarını her ay birer tane indirirdim. Bir ay forma yaması, bir ay stad yaması.
bu aynı benim zamanında gta5 yüklemek için internet kafeye gidip 4gün boyunca 1 tane 16gb lık flash bellek imi götürüp parça parça alıp evdeki bilgisayarda birleştirme hikayem gibi 😀

Geri
Yukarı