4 GB RAM bilgisayar formattan sonra 2 GB RAM oldu

478424

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarım formattan önce 4 GB RAM'di formattan sonra 2 GB RAM üstü açmamaya başladı ama RAM'lerde sorun olmadığına eminim. Sizce ne yapmalıyım?

Silgiyle sildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet adama sorduğumda benlik bir şey yok RAM'lerde sorun vardır deyip geçiştirdi ama RAM'lerde bir şey yok.

Hocam sen o bilgisayarcıya git düzeltmezse polise şikayet edeceğini bildir bu zamana kadar hiç formattan sonra RAM'in görünmediğine rastlamadım bence RAM'lerden birini bozuk RAM'le değişti.

Anakart modelimi nereden öğrenebilirim? Bir yer buldum ama anakart yazmıyor.

Soket yerinde sorun yok sadece 2 GB RAM üstü açmıyor. 1 RAM takınca da açmıyor sadece yeni aldığım bir 2 GB RAM vardı onu açıyor.

Hocam koyduğunuz fotoğrafta hemen altta temel kart yazan 3 adet bölüm var. Oraları atarsanız öğreniriz büyük ihtimalle.

Hocam koyduğunuz fotoğrafta hemen altta temel kart yazan 3 adet bölüm var. Oraları atarsanız öğreniriz büyük ihtimalle.

Böyle bir de donanım soyutlama katmanı diye bir şey var. Bu özel bir koda benziyor diye atmadım.

Dosya Ekleri

• www.PNG
    www.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 19
2 GB RAM üstü açmamaya başladı ne demek hiçbir şey anlaşılmıyor dediklerinizden. RAM açılan bir şey mi açmıyor ne demek? Bilgisayar 2 GB üzerinde RAM takınca açılmıyor mu demek istiyorsunuz? Yoksa açılıyor ama sistem özelliklerinde 2 GB mı gözüküyor?

2 GB RAM üstü açmamaya başladı ne demek hiçbir şey anlaşılmıyor dediklerinizden. RAM açılan bir şey mi açmıyor ne demek? Bilgisayar 2 GB üzerinde RAM takınca açılmıyor mu demek istiyorsunuz? Yoksa açılıyor ama sistem özelliklerinde 2 GB mı gözüküyor?

Hocam 2 GB RAM üstü açmıyor. 2x2 takınca siyah ekran hatası ile karşılaşıyorum.

Hocam 2 GB RAM üstü açmıyor. 2x2 takınca siyah ekran hatası ile karşılaşıyorum.

Hocam şu mesajdan anladığım kadarıyla siz şu an bilgisayarda tek slot 2 GB RAM kullanıyorsunuz. Eğer öteki slota RAM takınca çalışmıyor ise anakartta sorun olma ihtimali kalıyor geriye. Su an bilgisayarda takılı olan RAM'i çıkarıp öteki slota takıp tekrar dener misiniz? Eğer sonuç vermez ise aynı işlemi öteki RAM ile de uygulayın. Yani ilk önce 1. slota, daha sonra öteki slota takın.

Hocam şu mesajdan anladığım kadarıyla siz şu an bilgisayarda tek slot 2 GB RAM kullanıyorsunuz. Eğer öteki slota RAM takınca çalışmıyor ise anakartta sorun olma ihtimali kalıyor geriye. Su an bilgisayarda takılı olan RAM'i çıkarıp öteki slota takıp tekrar dener misiniz? Eğer sonuç vermez ise aynı işlemi öteki RAM ile de uygulayın. Yani ilk önce 1. slota, daha sonra öteki slota takın.

Hayır slotlarda bir sorun yok o zaman anakartı bozmuş bizim formatcı. Doğru anlamışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı