4 GB RAM Oyunlarda Sorun Yaratır Mı?

Aykut Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim güçlü olduğunu düşünüyorum. 16 Temmuzda bir konu açmıştım ve @Seyit Öktem bana yardımcı olmuştu tekrar buraya davet etmek istiyorum sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
Sistemim:
  • Asus r9 280x Top DirectCu II ekran kartı
  • Msi g46 anakart
  • Amd fx 6300 işlemci
  • Zalman cpusoğutucu
  • 4 gb gskill ram
  • CoolerMaster G series 600w psu
  • Zalman z3 plus kasa

Bu sistemle yaşadığım sorun şuydu. Crysis 3'te, Tomb Raider'da grafikleri full açtığımda ekran kartı gpu kullanımı artıyor, Crysis3'te orta ayara alınca veya yüksekte tutup AA'yı kapatınca Tomb Raider'da full açıp AA yı kapatınca sorunun düzelmesi 4 GB RAM'e mi bağlıdır? Bence öyle olabilir diye düşünüyorum. Vatan çalışanlarının müşteri hizmetlerini aradığımda bana güç kaynağında olabileceğini söylediler yeterli olmayabilir dediler ama bu sistemi defalarca Technopat'a yazdığımda yeterlidir dediler. Bence RAM'den kaynaklıdır. Sizce ne olabilir, düşüncelerinizi alabilir miyim?

@Seyit Öktem @Silinen üye yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı için mi termal macun işlemci için mi ?

@crossmatch Aynen bu konu 16 temmuz da açmıştım ve @Seyit Öktem gpu artifacts olabileceğini dedi zaten vatana hafta sonu götüreceğiz ama götürmeden önce sorunu çözebiliyorsak çözelim diyecektim olmadı. Vatana gidip sorun nerdeyse değiştireceğiz o parçayı. Daha yeni sisteme faturaları elimde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım ben senin sorununu anladım. AMD nin Asus lardaki TOP modellerinde Artifact sorunu oluyor. Ekranda çizgiler falan çıkıyor, kaplamalar gelmiyor, keşke almadan önce araştırsaydın ama galiba çözümü var. Google da R9 280x Asus Artifact çözümü diye ara.

Ya aslında ben araştırma yaptım hatta alacağım sistemi defalarca yazdım gönül rahatlığıyla alabilirsi dediler ben emin olmadım powercolor alçaktım ama mağazada yoktu mecbur kaldım asus modelini almaya.

@emredmp kardeşim saol cevabın içinde bu sorun için bi bios güncellemesi yayınlamış asus ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download R9280X-DC2T-3GD5 burdan indirdim ama açınca şu hatayı alıyorum ne demek istiyor ne yapmam gerekiyor. "Your graphic card no need to update VBIOS!"

Kardeşim yapacak bir şey yok, çözümlerini araştırman gerekiyor.

Kardeşim onu bilmiyorum ama Technopat ın BİOS güncellemesi ile ilgili videosu vardı, oraya bakmanı tavsiye ederim.

@emredmp emre en olmadı ben bostancıdan almıştım İstanbul bostancı oraya powercolor modelini getirebiliyolarsa getirsinler olmassa gtx 770 alayım nasıl olur gtx 770 alırsamda c//yerel diskine format çeker güncellemeleri sıfırdan yaparım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
@emredmp emre en olmadı ben bostancıdan almıştım İstanbul bostancı oraya powercolor modelini getirebiliyolarsa getirsinler olmassa gtx 770 alayım nasıl olur gtx 770 alırsamda c//yerel diskine format çeker güncellemeleri sıfırdan yaparım ?
Değiştirme imkanın varsa Powecolor R9 280X süper olur.

Powercolor getirmelerini istedim getirdiler aldım diyelim yada getiremediler gtx 770 alsam onun yerine bi sorun olurmu ?Çünkü sapphire almak istemiyorum onun yerine nvidia ya yönelirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı