4 GB RAM Oyunlarda Sorun Yaratır Mı?

Aykut Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim güçlü olduğunu düşünüyorum. 16 Temmuzda bir konu açmıştım ve @Seyit Öktem bana yardımcı olmuştu tekrar buraya davet etmek istiyorum sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
Sistemim:
  • Asus r9 280x Top DirectCu II ekran kartı
  • Msi g46 anakart
  • Amd fx 6300 işlemci
  • Zalman cpusoğutucu
  • 4 gb gskill ram
  • CoolerMaster G series 600w psu
  • Zalman z3 plus kasa

Bu sistemle yaşadığım sorun şuydu. Crysis 3'te, Tomb Raider'da grafikleri full açtığımda ekran kartı gpu kullanımı artıyor, Crysis3'te orta ayara alınca veya yüksekte tutup AA'yı kapatınca Tomb Raider'da full açıp AA yı kapatınca sorunun düzelmesi 4 GB RAM'e mi bağlıdır? Bence öyle olabilir diye düşünüyorum. Vatan çalışanlarının müşteri hizmetlerini aradığımda bana güç kaynağında olabileceğini söylediler yeterli olmayabilir dediler ama bu sistemi defalarca Technopat'a yazdığımda yeterlidir dediler. Bence RAM'den kaynaklıdır. Sizce ne olabilir, düşüncelerinizi alabilir miyim?

@Seyit Öktem @Silinen üye yardımcı olursanız sevinirim.

Sen amd nın hangi modelini ve markasını almıştın bu sorunları yaşamıştın ?Ve işlemcim fx 6300 monitörüm 1920x1080 gtx 770 ile bi darboğaz oluşurmu dicemde olcağını sanmıyorum forumda defalarca söylendi bide çözünürlüğüm yüksek.

Benim aldığım ekran kartı çok eski bende Sapphire marka X1600 Pro vardı. Sendeki gibi ekranda çizikler oluşuyordu. Servise gönderdiğimizde sorunun ekran kartında olduğu anlaşıldı hemen. Bana yeni kart veremeyeceklerini düzeltilmiş bir kart verebileceklerini söylediler. Bende kabul ettim, onunda fanlarında problem varmış. Gürültüsünü çeke çeke 5-6 sene kullandım onu.

Arkadaşım ben senin sorununu anladım. AMD nin Asus lardaki TOP modellerinde Artifact sorunu oluyor. Ekranda çizgiler falan çıkıyor, kaplamalar gelmiyor, keşke almadan önce araştırsaydın ama galiba çözümü var. Google da R9 280x Asus Artifact çözümü diye ara.
Kim diyor DCU II TOP modellerde sorun var diye?

@Silinen üye Evet, GTX 770 ile değiştirsen daha iyi olacaktır. Mağazaya gittiğinde fiyat farkıyla karşılayıp karşılaşmayacağını bize sorma, direk mağazanın web sitesinden bak.

Onu bilemem, görevliler daha iyi bilir ama fiyat farkı olursa da ver. Hatta sen öner ekran kartı değişimini istediğini. Pazar aldıysan hafta sonu götür o zaman belki fiyat farkı çok olmaz.

Kim diyor DCU II TOP modellerde sorun var diye?

@Silinen üye Evet, GTX 770 ile değiştirsen daha iyi olacaktır. Mağazaya gittiğinde fiyat farkıyla karşılayıp karşılaşmayacağını bize sorma, direk mağazanın web sitesinden bak.
Ben bu sorunla ilgili bir çok şikayet duydum ve bu sorunların hepsi TOP modelini kullanan arkadaşlardan geldi, bende bu yüzden böyle bir teşhiste bulundum. Yanlışım varsa özür dilerim.

Yarın vatan müşteri hizmetlerini arayıp fiyat farkını öğrenir yanıma para alırım inşallah şu sorunu çözerimde sorunsuz oynamaya devam ederim.Yardımların için teşekkürler.

Bide şuanda hafta içi o yüzdenmi msi gtx 770 sitesinde 900 küsür gözüküyor mağazada hala hafta sonu indirimleri devam ediyor web sitesindede öylemi.

@Silinen üye Forum kurallarına aykırı olmaması adına, kendi soruların için ayrı başlıklar aç lütfen. Ayrıca R9 280 ile GTX 760 aynı performansta değil. Ayrıca DCU II TOP modeller sorunlu da değil, imzam duruyorsa R9 270X DCU II TOP kullandığımı görürsün. :)

@emredmp Sorundan kasıt edilen şey şu şekilde olabilir: TOP modeline verilecek para ile daha efektif bir soğutmaya sahip bir kart alınabilir. Bu karta neredeyse 650 lira vermiş biri olarak, ben de böyle düşünüyorum. Ben aldığım zamanlar dolar zirvedeydi. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı