4 GB RAM'li sistem için en performanslı Windows 10 sürümü nedir?

Bu sürüm attığınız YouTube video ile aynımı.

Bu attığım videodaki Ghost spectre'nin yaptığı Windows 10 ile aynı hafifletilmiş Süper Lite sürümü. Ghost spectre'nin yaptığı her Windows 10 sürümlerinin karşılaştırmalı olarak izledim, işlemci ve bellek kullanımında en verimlisi 2004 (20H1) sürümü olduğunu fark ettim. Onu kendim için diskime atmıştım, size gönderdim. Karşılaştırmayı alttan izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu attığım videodaki Ghost Spectre'nin yaptığı Windows 10 ile aynı hafifletilmiş Süper Lite sürümü. Ghost Spectre'nin yaptığı her Windows 10 sürümlerinin karşılaştırmalı olarak izledim, işlemci ve bellek kullanımında en verimlisi 2004 (20H1) sürümü olduğunu fark ettim. Onu kendim için diskime atmıştım, size gönderdim. Karşılaştırmayı alttan izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim @Swaglikeohio ve sen çok yardımınız dokundu kurarken bir sorunla karşılaşırsam yazarım yine buraya ve kurduktan sonra performansı falan atarım 1 saat sonra indirilir ISO o zaman kurarım.

Çok teşekkür ederim @Swaglikeohio ve sen çok yardımınız dokundu kurarken bir sorunla karşılaşırsam yazarım yine buraya ve kurduktan sonra performansı falan atarım 1 saat sonra indirilir ISO o zaman kurarım.
Tamam hocam kurarken şunlara dikkat edin.

Eğer bilgisyarınızda 2 SSD vs. var ise kuracağınız SSD dışındakini sökün. Laptop olsa bile 2 SSD falan olabilir.
Kuracağınız SSD parçalara ayrılı mı? Temiz format atacak iseniz bütün hepsini sil yapın.

Tamam hocam kurarken şunlara dikkat edin.

Eğer bilgisyarınızda 2 SSD vs. var ise kuracağınız SSD dışındakini sökün. Laptop olsa bile 2 SSD falan olabilir.
Kuracağınız SSD parçalara ayrılı mı? Temiz format atacak iseniz bütün hepsini sil yapın.

HDD var 2 parçaya ayrılı şekilde C ve D ben onları şimdi hepsini sileyim sonra tekrar mı ayırıyım.

Şu şeklinde gözükecek muhtemelen.

Disk0 bölüm1
Disk0 bölüm2

Bütün dosyalarınızı silip, temiz format mı atacaksınız? Yoksa dosyaları yedekelyip sadece format mı atacaksınız?

Yedekleyeceğim dosya yok.

Şey diyeceğim, benim anakart UEFI değil de ben Rufus'ta şimdi MBR mi yazdıracağım ne yazdıracağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhab. A bende şu an Windows 8.1 var ama ben Minecraft oynamayı düşünüyorum. Ondan dolayı Windows 10 geçmeyi düşünüyorum. Sistemim iyi değil 4 GB RAM falan var. HDD 500 GB bana en performanslı Windows 10'u önerir misiniz? Eski konulara baktığımda 1607 LTSB demişler ondan daha performanslı var mı?
1909 veya 1709.

Yeni konular

Geri
Yukarı