4 GB VRAM'e sahip ekran kartları ile mining yapılmamalı!

atosahin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaş biliyorsunuz ekran kartı fiyatları uçmuş durumda ve bunun nedeninin miningciler olduğu çok açık, yaklaşık 2020'nin haziran ayında RX 570 2000₺ ye alınabiliyordu ve şu anda 9000₺. Bence bu durumda iki tarafında uzlaşması için 4 GB VRAM'e sahip ekran kartları ile mining yapılamamalı zaten 4 GB VRAM neredeyse tüm yeni nesil oyunlara yetebilmekte. Zaten sanırsam 2022 de 4 GB VRAM ile Ethereum kazılamayacak ama bu diğer coinlerin kazılamayacağı anlamına gelmez.
Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir, bana katılıyor musunuz? Cevap verirseniz sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş biliyorsunuz ekran kartı fiyatları uçmuş durumda ve bunun nedeninin miningciler olduğu çok açık, yaklaşık 2020'nin haziran ayında RX 570 2000₺ ye alınabiliyordu ve şu anda 9000₺. Bence bu durumda iki tarafında uzlaşması için 4 GB VRAM'e sahip ekran kartları ile mining yapılamamalı zaten 4 GB VRAM neredeyse tüm yeni nesil oyunlara yetebilmekte. Zaten sanırsam 2022 de 4 GB VRAM ile Ethereum kazılamayacak ama bu diğer coinlerin kazılamayacağı anlamına gelmez.
Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir, bana katılıyor musunuz? Cevap verirseniz sevinirim. :)
Birisi zaten 4 GB ile kazılmadığını söyleyebilir mi arkadaşa?

Milyon dolarlık spor arabalarla 100 km/h geçilmemeli demekle aynı şey. Çok saçma kısacası.
4 GB VRam ile yapılan ethereum madenciliğinden çok çok çok çok az kar elde edersiniz. O yüzden ethereum için en az 6 GB VRam.

Yani hiç bir zaman 4 GB VRam ile ethereum kazamadık. Biraz araştırsaydınız.
Zombi modla yapılabilir. İyi bir kâr getirebilir.

Niye yapılmamalı? Başlığın içerikle alakası yok.

Orta seviyedeki ekran kartlarının 10.000₺ olmaması için.
Milyon dolarlık spor arabalarla 100 km/h geçilmemeli demekle aynı şey. Çok saçma kısacası.

Zombi modla yapılabilir. İyi bir kâr getirebilir.

Orta ekran kartları 10.000₺ miningciler yüzünden 4 GB ekran kartininda pek getirisi yok en azından yapılmaz ise ekran kartı fiyatları ucuzlar.
Birisi zaten 4 GB ile kazılmadığını söyleyebilir mi arkadaşa?

Yapılabiliyor lütfen önce araştırıp gel.
4 GB kart ile mining getirisiz gibi bir şey. Zaten tercih etmiyorlar.

Gerçekten bende öyle düşünüyordum ama adamlar gerçekten 100-200 tane orta kartlardan alıp çok büyük bir mining Rig'i kuruyorlar.
4 GB VRAM ile yapılan Ethereum madenciliğinden çok çok çok çok az kar elde edersiniz. O yüzden Ethereum için en az 6 GB VRAM.

Tek 1 ya da en fazla 5 kart alıp yapıyorlar demedimki? Yaklaşık 100 200 adek kart alınıp büyük bir depoda yapılıyor zaten 2-3 kartla yapanlara lafım yok.

Şahsen katılmıyorum. Kimi zaman geldi RX570 4GB'lar bile günlük 4-5 dolar bıraktığı oldu. Coinleri kazıp piyasanın boğa trendini bekleyip tepeden satmak bile fazla kar getirtir. 4GB RVN ETC BEAM ERGO için ideal.

Ben RX 570 8GB ile kazım yapıyorum 8GB VRAM olduğu için bir sıkıntı çekmedim ama 4GB VRAM ile de HiveOS + Zombie Mode ile kazım yapabilirsiniz hiçbir Mh/s düşüklüğü yaşamazsınız. 4GB VRAM'lerle ETH kazımı yapan arkadaşlarım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı