4 GB yanına 2 GB RAM taktım, hala 4 GB görünüyor

eminallen

Hectopat
Bilgisayarda 4 GB RAM vardı. 2 GB RAM daha taktım ama BIOS ve özelliklerde hala 4 GB RAM yazıyordu. AIDA programını kontrol edince 4 ve 2 GB RAM vardı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop olduğu için anakartta casper nirvana yazıyor Ramlardan yeni aldığım kingston öbürünü bilmiyorum. 2 slot var değiştirince ekrana görüntü gelmiyor ya da sadece 2 gb rami takınca görüntü gelmiyor.

Laptop olduğu için anakartta casper nirvana yazıyor Ramlardan yeni aldığım kingston öbürünü bilmiyorum. 2 slot var değiştirince ekrana görüntü gelmiyor ya da sadece 2 gb rami takınca görüntü gelmiyor.
Muhtemelen DDR'ı yanlış aldın veya bozuk bir ürün aldın ama DDR'ı anakarta uymayan RAM almış olman daha muhtemel gibi.

Yeni aldığın RAM sorunlu gibi görünüyor. Sadece yeni aldığını taktığında görüntü gelmediğine göre büyük ihtimalle bozuk yada uyumsuz.

Uyumsuzluk olmuş muhtemelen tek 4 GB RAM ile BİOS'dan 4 GB RAM'in voltajını 1.50 V'ye çekebiliyorsan çek sonra öbür RAMi tak öyle dene.
Şuan 2 GB RAM da takılı Aida programında biryerde gösteriyor biryerde göstermiyor enterasan. Bios dan voltajı nasıl 1.50V ye çekicem Laptoplar da değişmiyor diye biliyorum ? RAM ı bide dün media marktan aldım 2 yıl garantili
Arkadaşlar yarın media markta gidip bakıcam ne yapıcaklar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı