4 haneli şifrenin 2. ve 3. hanesi nasıl öğrenilir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B
Biri 4 ile.

Basit olasılık hesabı. Rakam olarak 0-9 olur. Terim sayısı formülü [(9 - 0) / 1] + 1 = 10. iki hanede de 10 adet olduğundan 10 X 10 = 100 olasılık var. 5 yanlış denemede 30 saniye ara veriyor. 19 kere verir, 1 tane doğru olacağı için 20 - 1. 19 * 30 = en fazla 570 saniye zaman kaybın var. 9,5 dakika + 5 dakika yazmaya uğraşsan galiba 15 dakikaya bitiyor. Bunu bi' makine yapabilir belkii. İşlem hatası yapmış olabilirim.

Evet hocam haklısınız 5 yanlış da bir 30 saniye bloke ediyor kodlama ile cözülebilir mi acaba?

Basit olasılık hesabı. Rakam olarak 0-9 olur. Terim sayısı formülü [(9 - 0) / 1] + 1 = 10. iki hanede de 10 adet olduğundan 10 X 10 = 100 olasılık var. 5 yanlış denemede 30 saniye ara veriyor. 19 kere verir, 1 tane doğru olacağı için 20 - 1. 19 * 30 = en fazla 570 saniye zaman kaybın var. 9,5 dakika + 5 dakika yazmaya uğraşsan galiba 15 dakikaya bitiyor. Bunu bi' makine yapabilir belkii. İşlem hatası yapmış olabilirim.

Bune ya konuyu matematik dersine çevirdiniz.

Basit olasılık hesabı. rakam olarak 0-9 olur. Terim sayısı formülü [(9 - 0) / 1] + 1 = 10. İki hanede de 10 adet olduğundan 10 x 10 = 100 olasılık var. 5 yanlış denemede 30 saniye ara veriyor. 19 kere verir, 1 tane doğru olacağı için 20 - 1. 19 * 30 = en fazla 570 saniye zaman kaybın var. 9,5 dakika + 5 dakika yazmaya uğraşsan galiba 15 dakikaya bitiyor. Bunu bi' makine yapabilir belkii. İşlem hatası yapmış olabilirim.
Bir zaman sonra yalnız 2 hatada falan 30 saniye veriyor.

Bir zaman sonra yalnız 2 hatada falan 30 saniye veriyor.
Benim telefonda öyleydi bilmiyorum, o kısmı atlayabilirsiniz.
Bune ya konuyu matematik dersine çevirdiniz.
Bilgisayar bilimi matematiktir. İstediğiniz kadar kaçın yine toslarsınız matematiğe.
Biri 4 ile.

Evet hocam haklısınız 5 yanlış da bir 30 saniye bloke ediyor kodlama ile cözülebilir mi acaba?
Çözülür. Arduino Leonardo ile deneyen program yazılır. Vaktim olsa yazardım. Sonra Leonardo'yu OTG ile takarsınız telefona ve tıkır tıkır dener ve beklemeleri ayarlarsınız. Güzel proje fikri oldu :)
Normal şartlar altında 99 ihtimal var ama insanlar şifre seçerken akılda kalıcı olması için anlamı olan harfler/rakamlar seçer örneğin 1923, 1903/1905/1907 veya doğum tarihi vb. Diğer 2 harfe göre tahmin etmeye çalışabilirsiniz.
Programda mesela önce bunlar denenir.

Benim telefonda öyleydi bilmiyorum, o kısmı atlayabilirsiniz.

Bilgisayar bilimi matematiktir. İstediğiniz kadar kaçın yine toslarsınız matematiğe.

Çözülür. Arduino Leonardo ile deneyen program yazılır. Vaktim olsa yazardım. Sonra Leonardo'yu OTG ile takarsınız telefona ve tıkır tıkır dener ve beklemeleri ayarlarsınız. Güzel proje fikri oldu :)

Programda mesela önce bunlar denenir.

Evet daha önce vidoelardan bakarak görmüştüm bu tekniği aynısını internet şifresini bulmak için yapıyorlar her şey için olur fikrin için sağ ol.

Bu ne ya konuyu matematik dersine çevirdiniz.
Allah Allah ya neden acaba? :D Mantığın temel unsurundan birisinin "matematik" olduğundan olabilir mi acaba? Ayrıca uzay matematiği falanda yapmamış kimse. 4 işlemi biliyorsunuzdur herhalde.

Hocam yanlış anlamayın sizi ne zaman görsem duyar kasiyormuş gibi davranıyorsunuz konuyla alakasız siz yazıyorsunuz daha tatlı dille söyleyebilirsin.

Yok sert anlamda demedim uzun matematik işlemi yapmış arkadaş onu dedim sadece evet sert yazmış gibi göründüm kusura bakmayın.

Geri
Yukarı