4. kez sınava girmek mantıklı mı?

Hocam valla keşke imkanım olsa bir dakika durmam.
Hocam dediğiniz kadarıyla köyde yaşıyorsunuz hiç köy civarında sessiz sakin bir yer yok mu? Veya cami bile olabilir biliyor musunuz imamdan izin isteyin namaz ve diğer etkinlikler dışında genelde boş ve sessiz olur diye düşünüyorum sessiz bir ortamda en azından 2 saat bile çalışabilseniz kardır, veya bir köy okulunun boş sınıfı olabilir ki şuan da sınıflar bomboştur orada ders çalışabilirsiniz veya en kötü portatif bir masa alın köyde yaşadığınıza göre eviniz bahçelidir arka bahçede bir gölgelikte çalışın en kötü evden uzaklaşın boş ama yine de izbe olmayan sonuçta güvenliğiniz de önemli bir yerde ders yapmaya çalışın aklıma da başka bir şey gelmiyor maalesef.

Hocam dediğiniz kadarıyla köyde yaşıyorsunuz hiç köy civarında sessiz sakin bir yer yok mu? Veya cami bile olabilir biliyor musunuz imamdan izin isteyin namaz ve diğer etkinlikler dışında genelde boş ve sessiz olur diye düşünüyorum sessiz bir ortamda en azından 2 saat bile çalışabilseniz kardır, veya bir köy okulunun boş sınıfı olabilir ki şuan da sınıflar bomboştur orada ders çalışabilirsiniz veya en kötü portatif bir masa alın köyde yaşadığınıza göre eviniz bahçelidir arka bahçede bir gölgelikte çalışın en kötü evden uzaklaşın boş ama yine de izbe olmayan sonuçta güvenliğiniz de önemli bir yerde ders yapmaya çalışın aklıma da başka bir şey gelmiyor maalesef.
Köyde bir ara kütüphane vardı ama kapandı :(. Kapanmasaydı orada çalışırdım.

Köyde bir ara kütüphane vardı ama kapandı :(. Kapanmasaydı orada çalışırdım.
Hocam o zaman bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok çevre faktörü izin vermiyor ise ders çalışmanıza veya verimli çalışmanıza 1 yıl daha boşu boşuna uğraşmayın derim çünkü dediklerinizden anladığım şey ev ortamında çalışmak verimli olmuyor ve başka bir yere de gidemiyorsunuz.

O ses gürültü yaşayan insanların kaçta kaçı sınavı kazanıyor bir söyler misiniz? %5'i kazanıyorsa buna başarı demem ben kusura bakmayın. Geriye kalan %95'lik kısım ne oluyor o zaman? Ayrıca benim hedefim 100 bin değil 50 bin de değil. Hedefim ilk 5 bin.
Ses gürültü yaşayan adam 100 bine hedefine ulaşmıştır. Ama benim hedefimle arasında dağlar kadar fark var.

Sen neden girdin sayisaldan mi hadi 3. de ses vardı ya peki ilk kez girdiğin de.
Ya 2. kez girdiğin de.
Bir siralamalarini da soyle de bakalım
İlk girdiğin de ne kadar yapmışsın
2 de ne kadar
3 de ne kadar.

Sonuç olarak burada ki mevzu başarısızlığın sebepleri değil. Bu tartışmayı devam ettirmenin bir mantığı yok. Arkadaş sınava tekrar girmek mantıklı mı yoksa mantıksız mı diye sormuş. Fikir belirtip geçebilirsiniz. Anlamsız bir detay niye bu kadar uzadı anlamış değilim.

Sen neden girdin sayisaldan mi hadi 3. de ses vardı ya peki ilk kez girdiğin de.
Ya 2. kez girdiğin de.
Bir siralamalarini da soyle de bakalım
İlk girdiğin de ne kadar yapmışsın
2 de ne kadar
3 de ne kadar.
Sağlık sorunlarım vardı. Gerçi siz bunu da bahane olarak görürsünüz de neyse. Benim size bir şey kanıtlama amacım yok.

Sağlık sorunlarım vardı. Gerçi siz bunu da bahane olarak görürsünüz de neyse. Benim size bir şey kanıtlama amacım yok.
Kardeşim her insan ruh hali durumu farklıdır bir başkası için çok basit görünen olay senin tüm hevesini gününü mahvedebilir o yüzden açıklama yapmana gerek yok. Kendi özeleştirini yap olasılıkları düşün kalacak mısın, gidecek misin? Dezavantajları var ikisinin de. Şunu söylemeliyim sadece eğer stres yapan biriysen kalmamalısın.

Kesinlikle 1 yıl daha hazırlanın. DGS ile biraz sakat iş gibi. 1 yıl nedir ki? Su gibi akıp geçecek. Kimseyi dinlemeyin şu saatten sonra.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı