4.nesil AMD Ryzen işlemciler AM4 desteğiyle geliyor

Merhaba arkadaşlar haberi okuyunca sevindim ve sizlerle paylaşmak istedim. Yeni nesil işlemcilerin bu yıl sonuna doğru piyasaya sürülmesi planlanıyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük tepki alabilme ihtimaline karşın bunu yazıyorum.

Yeni teknolojiler yeni teknolojileri gerektirir. Bana göre açıkçası 4 nesil üst üste aynı soket çok verimli gelmiyor. Ama firma böyle yaptıysa vardır elbet mühendislerin bir bildikleri.
Kullanıcısını düşünen bir firma olmaktan ibaret. 2020 Sonuna kadar desteği var dedi. Yeni nesili de geliyor. Belki parası yoktu ve APU aldı şimdi eline bütçe geçti 4. Nesile bir BIOS Update ile geçecek. Ne kadar güzel. :)

Yazıda 4. nesilden bahsetmiyor ki. Benmi okurken bir şey atlıyorum?
"B450 için Ryzen 4000 Desteği Yok
AMD’nin yaptığı açıklamalardan biri de B450 için Ryzen 4000 desteği oldu. Firma birçok olasılığı dikkate aldıklarını ve sonunda B450 yonga setli anakartlarda Ryzen 4000 desteği sunmamanın en doğru yol olduğuna karar verdiklerini açıkladı. Tabii ki Ryzen 4000 hakkındaki bütün detayları bilmiyoruz. Burada yatan sebep yeni bellek kontrolcüsü olabilir. Buna ek olarak anakart üreticilerinin de Ryzen 4000 desteği sunabilmesi için bazı modellerden hem Ryzen 1000 hem de Ryzen 2000 desteğini kaldırması gerekirdi zira BIOS yonga boyutlarının bu kadar işlemcinin koduna ev sahipliği yapması pek mümkün gözükmüyor."

B450'ye de gelseydi iyi olurdu. B450 Aorus Pro/Elite, Tomahawk MAX, Carbon, Steel Legend, Strix B450-F/E tarzı anakartlarda kalite bakımından sıkıntı olmayacaktır. Ama piyasada düşük kalite B450 anakart sayısı da çok olduğundan bu haklı bir sebep olabilir elbette.

Ama yine de hayal kırıklığına uğramadım değil.

Müsait bir zamanınızda konuyla alakalı bilginizi paylaşır mısınız? @Recep Baltaş
Eğer B450'nin desteklenmediği kesinleştiyse bu konunun kapanmasında fayda var. İnsanları yanlış yönlendirmek istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı