4 yıl önceki olay için hakaret davası açılmış mıdır?

zweipfund

Kilopat
Arkadaşlar ben 4 yıl önce popüler bir internet sitesi üzerinden birine hakaret sayılabilecek bir söz söyledim, o zamanki bilinçsizliğimden dolayı yaptım bunu(reşit bile değildim) ve şu an çok pişmanım. Bana dava açacağını söylemedi bu kişi, sadece eski mesajlarıma bakarken gördüm, adam bana hiç cevap bile vermemiş, sadece benim ona attığım mesaj var o kadar fakat eğer bir gün ansızın tebligat vs. gelirse ayvayı yerim. Yani adamın hiçbir şey söylemeden dava açmış olma ihtimali beni çok korkutuyor. Sorum şu, mesajı atmamın üzerinden 4 sene geçmesine rağmen hala risk var mıdır? Boşuna mı endişeleniyorum yoksa? Her şey güzel giderken 4 yıl önce yaptığım bir hatadan dolayı hayatımın mahvolmasını istemiyorum.

edit: başlıktaki 4'ü 2 sayın. 4 değil keslinlikle

Son düzenleme:
Adam ın umurunda bile değil. Bir hakaret için uğraşmaz kimse. Hakaret sayılabilecek söz demişsiniz zaten çok ağır bir şey değildir sonuçta.

4 sene olmuş kanka iyi misin? :D Adam 4 sene sonunda aa böyle böyle olmuştu dur ben dava açayım mı diyecek? Saçmalamak için yer aramışsın :D kuruntu yapma boşu boşuna dostum. Paranoyaklaşmak sana ve bünyene zarar.
Ben bile unutmuştum fakat bazı insanların internet üzerinden edilen hakaretleri ciddiye aldıkları durumlar var, birisi 2 yıl sonra ceza almış mesela. Hatta şu an hesapladım da 4 yıl değil 3 yıl hatta daha az bile olabilir bu süre. Ayrıca şimdi gidip dava açar mı demek istemedim, hakareti ettiğim vakit beni şikayet etmiş ve süreç HENÜZ başlamamış olabilir mi diye sormak istedim. Gerçekten stresten ders çalışamamaya başladım.

Takma kafana. Veledler LoL'da adamların 7 sülalesine kayıyor hala ayaktalar. 4 sene önceki mevzu mu bir şey yapacak. Rahat ol biraz.
Hocam adam belki de o vakit şikayet etti beni, tebligatın vs. geç ulaştığı durumlar, davaların geç açıldığı durumlar var mesela birisini cimer üzerinden şikayet etmişler 2 yıl sonra para cezası ödemiş.

Ben bile unutmuştum fakat bazı insanların internet üzerinden edilen hakaretleri ciddiye aldıkları durumlar var, birisi 2 yıl sonra ceza almış mesela. Hatta şu an hesapladım da 4 yıl değil 3 yıl hatta daha az bile olabilir bu süre. Gerçekten stresten ders çalışamamaya başladım.
2 yıl ceza alan birisi ne cezası almış kardeşim? hapis mi almış ne olmuş yani :D ?

Bak empati yap biraz. Mesela normal yaşantında birisi sana internet üzerinde hakaret ediyor. Fakat sen bunu okuyup görüp, 3-4 sene zaman geçiriyorsun.

Sonrasında dönüp, 3-4 sene önce çocuk bana bunu yazmıştı. "Dur ben dava açacağım ona" deme ihtimalin % kaçtır?

Eğer yüzdelik cevabın 50nin altındaysa boşuna kuruntu yapıyorsun demektir.

Mantıklı düşün, o kadar zaman sonra alt tarafı bir hakaret için dava açmaya kim yeltenir :D ?
Hocam adam belki de o vakit şikayet etti beni, tebligatın vs. geç ulaştığı durumlar, davaların geç açıldığı durumlar var mesela birisini cimer üzerinden şikayet etmişler 2 yıl sonra para cezası ödemiş.
Sen sadece 1 kişinin yaşadığı durumu, burada sana cevap veren 4-5 tane adamın tavsiyesinden daha yukarda tutuyorsun. Çünkü psikolojik olarak açılacağını düşünüyorsun ve başkasına 2 sene açılan davanın psikolojin üstünde etkisi var. Sanıyorsun ki sana da açılacak 2 sene sonra başkasına açıldığı için. Saçmalamaya başlamışsın kardeşim :D Bir kahve iç duş falan allah aşkına :D

2 yıl ceza alan birisi ne cezası almış kardeşim? hapis mi almış ne olmuş yani :D ?

Bak empati yap biraz. Mesela normal yaşantında birisi sana internet üzerinde hakaret ediyor. Fakat sen bunu okuyup görüp, 3-4 sene zaman geçiriyorsun.

Sonrasında dönüp, 3-4 sene önce çocuk bana bunu yazmıştı. "Dur ben dava açacağım ona" deme ihtimalin % kaçtır?

Eğer yüzdelik cevabın 50nin altındaysa boşuna kuruntu yapıyorsun demektir.

Mantıklı düşün, o kadar zaman sonra alt tarafı bir hakaret için dava açmaya kim yeltenir :D ?

Sen sadece 1 kişinin yaşadığı durumu, burada sana cevap veren 4-5 tane adamın tavsiyesinden daha yukarda tutuyorsun. Çünkü psikolojik olarak açılacağını düşünüyorsun ve başkasına 2 sene açılan davanın psikolojin üstünde etkisi var. Sanıyorsun ki sana da açılacak 2 sene sonra başkasına açıldığı için. Saçmalamaya başlamışsın kardeşim :D Bir kahve iç duş falan allah aşkına :D
Hocam cevaplarınız için teşekkür ediyorum fakat soruyu yanlış anladınız galiba, şu an tabii ki durup dururken adam cinnet geçirip dava açmaz 😀 ama bu hukuki süreçler yavaş işlediği için 2 yıl 3 yıl süremez mi bana haber gelmesi?

Hocam cevaplarınız için teşekkür ediyorum fakat soruyu yanlış anladınız galiba, şu an tabii ki durup dururken adam cinnet geçirip dava açmaz 😀 ama bu hukuki süreçler yavaş işlediği için 2 yıl 3 yıl süremez mi bana haber gelmesi?
Bence çok fazla kafana takıyorsun rahatla biraz birine aptal, salak dedin diye sana dava acmaz herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı