4 yıldır açılmamış ikinci el MacBook Pro M1 alınır mı?

WhoCare

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2.el bir MacBook Pro M1 almak istiyorum. Ürün 2020 yılında 1 defa açılmış. Bataryası tam dolu olarak bırakılmış. Tekrar kullanılmamış. Sizce bu MacBook alınır mı? Bataryası ölmüş müdür?

Pil devri düşük olacağından batarya yeni sayılır ama siz yine battery test programı ile test edin.

Konfigürasyon ve fiyat nedir?

Ayrıca bataryanın eğer uzun süre saklanacaksa tam dolu olarak değil yarım dolu olarak saklanması tavsiye edilir. Bir miktar sağlıkta düşme yaşanmış olabilir çünkü 4 sene bu şekilde saklanmış.

2 sene hiç kullanılmamış, early 2014, SSD arızalı bir Mac Air almıştım. Diskini değiştirip termal bakımları yaptım. Pil döngüsü 123 idi. 2 senedir pil konusunda hiç şikayetim olmadan kullanıyorum. Mac cihazlarda pil arızası pek yaygın değil, sistem çok verimli kullanıyor. Fiyatı uygunsa, konfigürasyon size yeterliyse, pil sağlığı %80'in altına düşmediyse bence alınabilir.

Ürün 1 defa açılmış hocam, muhtemelen pil döngüsü 1-2 falandır. Ürün MacBook Pro M1 8 GB RAM 512 GB SSD mevcut. 25 bin civarında fiyatı. 2020 yılında alınmış cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı