40.000-45.000 TL PC toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam şirketin bütün bilgileri,aklınıza ne geliyorsa her şey o bilgisayarın içinde olacak. Bütçeyi ben seçmedim babama bütçe ne kadar olsun dedim. Kendisi bu bütçeyi verdi.

O zamana neden ekran kartından kısıp depolamaya abanmıyorsun? İyi bir CPU ile mis gibi olur. RTX'e ne gerek var? Madem veri depolanacak.

Herkese merhaba arkadaşlar. (Lütfen hayali bilgisayar gibi düşünmeyin bilgisayar gerçekten lazım)
Bilgisayar bana alınmayacak. Bizim şirketin bütün işlerini rahatça kaldırabilecek düzeyde bir bilgisayar lazım.
Bilgisayar'ın içinde bizim şirketin müşterilere verdiği fiyat teklifleri. Elemanların maaşları, aylık cirolar, gelir, giderler, siparişler, faturalar vs bir sürü şey olacak. Ayrıca e-fatura'lar her şey bu bilgisayarın içinde olacak.(Babam şimdiden teşekkür ediyor :D) normalde babam hazır bir sistem aldıracaktı elemanlara. Sonra ben de forumdan bahsettim merak etme o iş bende baba dedim. Yüzümü kara çıkarmayacağınızı adım gibi biliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Abi sen en iyisi o parayı bana ver, ben senin değil bilgisayarın araban bile olurum :)...

Ben olsam 20 bin civari bi 85 90 puanlik bi kasa 5-6 binlik bi kasa daha 10 15 binlikde bi sirket icin sunucu alirdim. Grafik cok muhim degil 4 5 binlik kart ucurur

O zamana neden ekran kartından kısıp depolamaya abanmıyorsun? İyi bir CPU ile mis gibi olur. RTX'e ne gerek var? Madem veri depolanacak.
Ben bundan dolayı sunucu önerdim işte hocam. Çok daha iyi bir çözüm olabileceği kanaatindeim bir sunucunun.

Ben de o yüzdem depolama birimleri önerdim :D RTX ile ne yapacaksın ki? Arada kaçamak yapacaksan o ayrı tabi :)
Arada kaçamak yaparım tabi hocam ama o bahsettiğim program bilgisayar'da varken sadece Youtube'da oyun videosu izleyerek kaçamak yapabilirim :D
Hocam ben anlamıyorum. O yüzden foruma sordum. Bütçeyi de kendim belirtmedim.
Babamın mühendis'den aldığı bilgilere göre 4 TB SSD lazımmış. 128 GB RAM ve iyi bir işlemci ile programı kaldırabilirmiş. Herkese çok teşekkür ederim babam bizim mühendis başka fabrikalar'da çalıştığı için bu programı neyin kaldırıp neyin kaldırmayacağını anlayacak düzeyde bilgi sahibi. Babam şu an görevi ona devretti. Yarın büyük ihtimalle sistem fabrikada olacak. Konu kilitlenmesin programı size fotoğrafını çekip atarım :D

Son düzenleme:
@326001 hocam 45.000TL çok gereksiz olur şu an için, paranız cebiniz de kalsın daha sonra daha iyi bir donanım kurarsınız. Maksimum 25.000TL yeterli diye düşünüyorum.

@326001 hocam 45.000TL çok gereksiz olur şu an için, paranız cebiniz de kalsın daha sonra daha iyi bir donanım kurarsınız. Maksimum 25.000TL yeterli diye düşünüyorum.
Hocam bahsettiğim program için en az 4 TB SSD ve 128 GB RAM gerekliymiş. Geri kalan parayla'da ekran kartı anakart psu vs derken 45 hatta 50.000 TL'ye kadar yolu var. Babam bugün mühendise talimat verdi. Bu akşam mühendisin nasıl bir bilgisayar topladığını topladığı gibi atarım.

Hocam bahsettiğim program için en az 4 TB SSD ve 128 GB RAM gerekliymiş. Geri kalan Parayla'da ekran kartı anakart PSU vs derken 45 hatta 50.000 TL'ye kadar yolu var. Babam bugün mühendise talimat verdi. Bu akşam mühendisin nasıl bir bilgisayar topladığını topladığı gibi atarım.

Hey maşallah uzay mekiği dizmemiz gerekiyor galiba :D Sinerji bilgisayar da kurayım bir şeyler bakalım ne olacak :D Sinerjiden bilgisayarı montaj dahil dersek elemanlar şaşkın kalır galiba :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı