40.000 TL laptop önerisi

Bütçe
35-40000
Arkadaşlar merhaba, elimdeki laptopu bazı yaşadığım sorunlardan dolayı iade ettim. Şu an yeni bir şeyler alacağım fakat MacBook ile gaming laptop arasında kaldım, kararsızım. MacBook M1 Pro 16” 16GB RAM 1TB SSD mühendislik için almak ne kadar mantıklı? Bunun haricinde neler önerebilirsiniz?
Monster-Casper harici öneri bekliyorum.
Merhaba, Asus Rog Strix G15 serisi kullanıyorum, çok memnunum. Ben 16gb ram ile aldım 16gb daha ekledim. 1tb ssd var, ek ssd takacağım. Rtx 3070, Ryzen 9 5900hx işlemci var üzerinde. Wifi 6, pavyon ışıkları vs. harika bir cihaz. Ekran kalitesi de çok iyi. Ben ek monitör ile kullanıyorum, ama bazen kendi monitörünü de kullanıyorum gayet güzel. Eski bir omen kullanıcısı olarak, kesinlikle Asus tavsiye ederim.
Burada bir örneği var :) Ancak vatan çok pahalı modeli görün, daha ucuzunu bulursunuz eminim. Bende aynı cihazın, 15.6" lik versiyonu var. 16gb + ram attım. Performans konusunda, her türlü garantiyi veririm.

Arkadaşlar bu modelde RTX3080 Max-Q mu Max-P mi? Ve kaç watt ekran kartı? Hiçbir yerde bilgi vermemişler öğrenemedim

Epey'e göre 100W öyle ise Max-Q başka bir yerde bilgi bulamadım:

Arkadaşlar bu modelde RTX3080 Max-Q mu Max-P mi? Ve kaç watt ekran kartı? Hiçbir yerde bilgi vermemişler öğrenemedim
Max-P bu, 165W.

Bende sizin gibi şu anda laptop arayışındayım hemen hemen aynı bütçede arıyorum kararsızım çok, bu model aslında mantıklı geldi bana fiyat performans olarak 165W sada gayet güçlü cihaz.
Ben laptop aldım hocam, GE76 aldım. Bu modeli alabilirseniz kesin alın derim isterdim 3080 kullanmak. Zaten bütçe yetseydi bunu düşünüyordum. i9 versiyonunu da kovalayın derim.

Ben laptop aldım hocam, GE76 aldım. Bu modeli alabilirseniz kesin alın derim isterdim 3080 kullanmak. Zaten bütçe yetseydi bunu düşünüyordum. İ9 versiyonunu da kovalayın derim.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın, bende GE76'lara baktım; ama 3080'lik Omen'lerden daha pahalıydı 3070 modelleri bile. Siz hangisini aldınız?

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın, bende GE76'lara baktım; ama 3080'lik Omen'lerden daha pahalıydı 3070 modelleri bile. Siz hangisini aldınız?
GE76 3070/11800H modelini aldım, 35 bine geldi. Ama Omen alabilirseniz 3080 avantajı var, veya çok uçmayayım fiyatta derseniz GP76 3080 versiyonu 35 bin civarına düşüyor hep. Takip edebilirsiniz.
Ama şahsen MSI çok memnun etti beni. Bazı ufak benimkine özel kusurları var fakat genel bir sorun yaşamadım hiç. Bir de termal macun yenilemek gerekiyor. Omen alırsanız mutlaka Honeywell 7950 kullanın.

Geri
Yukarı