40.000 TL laptop önerisi

Bütçe
40000
3060+ ekran kartlı laptoplar çok ısınır haberin olsun. Oyun oynarken bileğini koyduğun yer ve hatta wasd yanmaya başlar. Benim asusum bu şekilde. Daha ucuz markaların, türk kaynaklıların ne olacağını düşünemiyorum.

3060+ ekran kartlı laptoplar çok ısınır haberin olsun. Oyun oynarken bileğini koyduğun yer ve hatta wasd yanmaya başlar. Benim ASUS'um bu şekilde. Daha ucuz markaların, Türk kaynaklıların ne olacağını düşünemiyorum.

Örnek olarak soruyorum yaklaşık ne kadarlık bir sürede sıcaklık sıkıntı vermeye başlar? Mesela 3 saat kullanımda idare eder mi?

Örnek olarak soruyorum yaklaşık ne kadarlık bir sürede sıcaklık sıkıntı vermeye başlar? Mesela 3 saat kullanımda idare eder mi?
Edemezsin. Ekran kartına yük bindiği anda hissedersin, kısa bir süre sonra yanarsın. Ben bir problem var zannederek araştırdım, yok. Yani bu cihazlar soğuyamıyor. Mantık olarak adamın yarım kasa boyutunda soğutma taktığı bir şeyi küçücük bir yere sığdırmaya çalışırsan, sonuç bu olur.
Eskiden oyun laptopları kalın olurdu, aletin mesafesi, hava alacak yeri vardı içeride. Şimid öyle yapmıyorlar, hepsi ince. Fanlar çalışıyor, headsink bakır ısıyı alıyor ama ısı bir yere gidemiyor. Fanlar çıldırıyor ama nafile. Bilgisayar o sıcaklıkta çalışıyor sıkıntı yok. Mönitör klavye bağlarsın, kulaklık takarsın tamam ama kucağıma koydum, üzerindeki klavye de oyun oynadım, maalesef yok. Bu saydıklarım 3060 da oluyor bu arada.
İstersen git bir vatana, orada düz açık bir oyun laptopuna bak 3060 ve daha fazla olan, dururken bile harflerin sıcaklığını hissedersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı