40.000 TL laptop önerisi

Bütçe
40000
Çok teşekkür ederim gönlüm Monster'a kayıyor gibi 😁

Normalde fiyatı cidden yüksek ama siteden alınca monitör hediyesiyle cazip gelebiliyor ben öyle aldım.

Monster ve GameGaraj kasa alıp logo basan firmalar, attığınız GameGaraj modeli MSI Crosshair kasa kullanıyor MUX yok soğutması pek iyi denemez. Monster tongfang kasa kullanıyor ama o bütçelerde ben tercih etmezdim açıkçası, Casper'in ise eski modellerinde gene bir sağlamlık vardı fakat Excalibur serisinde Clevo kasa kullandıkları için kalitesiz modelleri var, gene yüksek fiyatlarda benim tercih edeceğim bir model olmazdı. G911 kasalarını gidip gördüm cidden sağlama benziyordu fakat dediğim gibi fazla incelemeleri vsde yok, böyle firmalar yazılımsal anlamdada zayıf kalan firmalar. Ben bu modeli tercih ederdim yerinizde olsam, tam bütçe nedir?

ROG serisine bir lafım yok ama bu cihaz 15.6" ve FHD emsalleri 17.3" QHD vb sunarken ben pek sıcak yaklaşmazdım. Monster ve GameGaraj'da olan i7-12700H Ryzen 7 6800H'tan çok daha güçlü bir işlemci ama aradaki fiyat farkı da az değil tercih arkadaşın artık hayırlısı olsun.

Monster ve GameGaraj kasa alıp logo basan firmalar, attığınız GameGaraj modeli MSI Crosshair kasa kullanıyor MUX yok soğutması pek iyi denemez. Monster tongfang kasa kullanıyor ama o bütçelerde ben tercih etmezdim açıkçası, Casper'in ise eski modellerinde gene bir sağlamlık vardı fakat Excalibur serisinde Clevo kasa kullandıkları için kalitesiz modelleri var, gene yüksek fiyatlarda benim tercih edeceğim bir model olmazdı. G911 kasalarını gidip gördüm cidden sağlama benziyordu fakat dediğim gibi fazla incelemeleri vsde yok, böyle firmalar yazılımsal anlamdada zayıf kalan firmalar. Ben bu modeli tercih ederdim yerinizde olsam, tam bütçe nedir?

Öncelikle çok teşkkür ederim bilgi verdiğiniz için. Bunları bilmiyordum açıkçası. Bu konu tam bir derya deniz :) bütçe olarak Max 45.000 TL'ye çıkabilirim. Gönlümden geçen i7 12700H işlemcili olsun (ya da Ryzen 7 6800H) ve mümkünse 32 GB DDR5 RAM olsun (ya da 16 GB DDR5 RAM tek slotta sonra ekleme yapabilmek için) ekran kartı olarak da aklımda RTX 3070 Ti var. Zaten laptop incelerken hep bunlara sahip modellere baktım. Anladığım kadarı ile verdiğiniz bilgiler dahilinde ASUS marka ve güvenilirlik olarak daha sağlam duruyor ama bu özelliklerde ve bu fiyat bandında bulamadım maalesef

Normalde fiyatı cidden yüksek ama siteden alınca monitör hediyesiyle cazip gelebiliyor ben öyle aldım.

ROG serisine bir lafım yok ama bu cihaz 15.6" ve FHD emsalleri 17.3" QHD vb sunarken ben pek sıcak yaklaşmazdım. Monster ve GameGaraj'da olan i7-12700H Ryzen 7 6800H'tan çok daha güçlü bir işlemci ama aradaki fiyat farkı da az değil tercih arkadaşın artık hayırlısı olsun.

Ne kadar benchmarkt varsa kıyaslama yaptım dediğiniz gibi ciddi bir fark var ikisi arasında. O yüzden genelde i7 12700H olan modelleri araştırdım. 45.000 TL'ye kadar çıkacağım ama sonrasında pişman olmak istemediğim için sizlerden öğrenebilirim kadar bilgi öğrenmeye çalışıyorum :)

Öncelikle çok teşkkür ederim bilgi verdiğiniz için. Bunları bilmiyordum açıkçası. Bu konu tam bir derya deniz :) bütçe olarak Max 45.000 TL'ye çıkabilirim. Gönlümden geçen i7 12700H işlemcili olsun (ya da Ryzen 7 6800H) ve mümkünse 32 GB DDR5 RAM olsun (ya da 16 GB DDR5 RAM tek slotta sonra ekleme yapabilmek için) ekran kartı olarak da aklımda RTX 3070 Ti var. Zaten laptop incelerken hep bunlara sahip modellere baktım. Anladığım kadarı ile verdiğiniz bilgiler dahilinde ASUS marka ve güvenilirlik olarak daha sağlam duruyor ama bu özelliklerde ve bu fiyat bandında bulamadım maalesef

Ne kadar benchmarkt varsa kıyaslama yaptım dediğiniz gibi ciddi bir fark var ikisi arasında. O yüzden genelde i7 12700H olan modelleri araştırdım. 45.000 TL'ye kadar çıkacağım ama sonrasında pişman olmak istemediğim için sizlerden öğrenebilirim kadar bilgi öğrenmeye çalışıyorum :)

Ayrıca piyasada yeni bir cihaz gözüme çarptı yaptığım listeyi altüst eden tam bir fiyat performans. 64 GB DDR5 RAM nedir arkadaş. Fiyat olarak da çok cazip. Aklım gitti ya 😁

Son düzenleme:
15.6 17.3 ekranlarda 2K aşırı fark etmiyor, 17.3 isteniyorsa ona bir şey diyemem. Onun dışında fiyat uygunluğu ve kaliteden dolayı STRIX Mantıklı, sonradan RAM eklemeside yapılabilir tek slot 16 DDR5 var.

Neredeyse 50.000 TL :( verebileceğimin en fazlası 45.000 TL oda zaten kendimi zorlayarak. Genel olarak şu çıkıyor karşımıza kalite dersek (ASUS gibi) donanımdan kısmak şart, donanım dersek (adam 64 GB DDR5 RAM'li cihazı 42.500 TL'ye satıyor) bu sefer de parça kalitesinden ödün vermek şart. İkisi de olsun dersek bütçe yetersiz :)

Oyun için neden laptop zorluyorsunuz? Hayatınız seyyar değilse, çok para vermiş olursunuz masaüstü ile karşılaştırınca.

Öncelikle çok teşkkür ederim bilgi verdiğiniz için. Bunları bilmiyordum açıkçası. Bu konu tam bir derya deniz :) bütçe olarak Max 45.000 TL'ye çıkabilirim. Gönlümden geçen i7 12700H işlemcili olsun (ya da Ryzen 7 6800H) ve mümkünse 32 GB DDR5 RAM olsun (ya da 16 GB DDR5 RAM tek slotta sonra ekleme yapabilmek için) ekran kartı olarak da aklımda RTX 3070 Ti var. Zaten laptop incelerken hep bunlara sahip modellere baktım. Anladığım kadarı ile verdiğiniz bilgiler dahilinde ASUS marka ve güvenilirlik olarak daha sağlam duruyor ama bu özelliklerde ve bu fiyat bandında bulamadım maalesef.

Ayrıca piyasada yeni bir cihaz gözüme çarptı yaptığım listeyi altüst eden tam bir fiyat performans. 64 GB DDR5 RAM nedir arkadaş. Fiyat olarak da çok cazip. Aklım gitti ya 😁

GameGaraj'ın PC bayağı iyi duruyor ama malzeme kalitesini falan bilmiyorum ben dediğim gibi Monster'i 16 GB tek slot şeklinde aldım ileride yükseltme yapmak için kendin içini açtığında garanti dışı kalmıyor ve ömür boyu bakım garantisi var monitör hediyesi devam ediyorsa düşünebilirsin kasa olarak da kaliteli ama bittiyse hediye GameGaraj bayağı iyi duruyor F/P olarak.

Oyun için neden laptop zorluyorsunuz? Hayatınız şeyar değilse, çok para vermiş olursunuz masaüstü ile karşılaştırınca.

Maalesef sürekli seyahat eden birisiyim o yüzden laptop almam şart

HP Omen /RTX 3070 Ti /i7 12.NESİL / 32 RAM /1 TB SSD /2K 165Hz İlan No: 1050644867
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...sil-32-ram-1-tb-ssd-2k-165hz-1050644867/detay

İlk attığınızın 32 GB RAM olan hali. Kendim de buradan aldım. Tavsiye ederim fiyatı da daha

Çok teşekkürler. Model çok iyi görünüyor sadece ekran kartının MAX-Q olması ileilgili olumsuz birkaç yazı gördüm ne kadar doğru bilemiyorum. Bir de Alışveriş sitelerinde göremedim bu laptopu. Sahibinden sitesinden de sıfır dense dahi alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı