40.000 TL laptop önerisi

ArdaSaka

Hectopat
https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an517-42-amd-ryzen-7-6800h-16gb-512gb-ssd-rtx3070ti-freedos-17-3-fhd-144hz-tasinabilir-bilgisayar-nh-qgley-002a17-p-HBCV00004S66V8?magaza=Arcadia%20Bilişim

40K laptop alacağım 17 inç daha büyük diye almayı düşünüyorum. İndirim beklemeli miyim? Önerebileceğiniz laptoplar var mı?

Hocam laptop alırken anakartına çok dikkat edin. Nekadar ram destekliyor (ilerde ram arttırabilmeli ve işlemciyi yükseltebilmelisiniz) ve tabiki ekran kartı. Nekadar yüksek ekran kartlı model alırsanız sizi o oranda yıllarca idare eder. Tabiki oyun oynamayı düşünüyorsanız.
40k gibi bir bütçe ayırıyorsunuz az değil.

😅 Bilseydim atmazdım hocam.
Ürüne birsürü kişi ışık sızması var vs vs. yazıyorlardı. Forumda nedense TUF'lara genel olarak bir hater kitlesi oluşmuş. Ürünü ben kullanıyorum daha 75 C yi geçtiğini görmedim. Hem CPU hem GPU olarak.(Evet 4060 TUF'lar ısınıyor.) 4060 ROG ila bunun arasında kalmıştım. Gönül rahatlığı ile soğutmasının ROG'u aratmadığını ve ışık sızması değil de ''sızmacıkları'' oldugunu söyleyebilirim. Ultra-Extreme ayarlarda FH4 BG3 gibi oyunlarda 69 CPU 67 GPU Takılıyor(fanlar asla tam performansta çalışmadı otomatık/performans modundaydı turboya hiç almadım daha, belki alsam daha da düşer 60 civarına). Daha geçen gün birine önerdim ürünü 4060 kullanan arkadaş gelmiş diyor ki bunu alırsan soba yakmana gerek kalmaz falan. Neyse zaten bende artık laptop konusuna ürün önermeyi bırakmıştım sizin atmanız iyi oldu 🙃, uğraşılmıyorlar çünkü.

Ürüne bir sürü kişi ışık sızması var vs vs. yazıyorlardı. Forumda nedense TUF'lara genel olarak bir hater kitlesi oluşmuş. Ürünü ben kullanıyorum daha 75 C'yi geçtiğini görmedim. Hem CPU hem GPU olarak.(evet 4060 TUF'lar ısınıyor.) 4060 ROG ila bunun arasında kalmıştım. Gönül rahatlığı ile soğutmasının ROG'u aratmadığını ve ışık sızması değil de "sızmacıkları" oldugunu söyleyebilirim. Ultra-Extreme ayarlarda FH4 BG3 gibi oyunlarda 69 CPU 67 GPU takılıyor(fanlar asla tam performansta çalışmadı otomatık/performans modundaydı Turbo'ya hiç almadım daha, belki alsam daha da düşer 60 civarına). Daha geçen gün birine önerdim ürünü 4060 kullanan arkadaş gelmiş diyor ki bunu alırsan soba yakmana gerek kalmaz falan. Neyse zaten bende artık laptop konusuna ürün önermeyi bırakmıştım sizin atmanız iyi oldu 🙃, uğraşılmıyorlar çünkü.

ASUS zaten logosunda bitiriyor işi ASUS'tan kaliteli çok az var TUF'da sağlam model TUF 4060 vardı dün 28k ya tam alayım yarın dedim 37k oldu.

Geri
Yukarı