40.000 TL laptop önerisi

Ürüne bir sürü kişi ışık sızması var vs vs. yazıyorlardı. Forumda nedense TUF'lara genel olarak bir hater kitlesi oluşmuş. Ürünü ben kullanıyorum daha 75 C'yi geçtiğini görmedim. Hem CPU hem GPU olarak.(evet 4060 TUF'lar ısınıyor.) 4060 ROG ila bunun arasında kalmıştım. Gönül rahatlığı ile soğutmasının ROG'u aratmadığını ve ışık sızması değil de "sızmacıkları" oldugunu söyleyebilirim. Ultra-Extreme ayarlarda FH4 BG3 gibi oyunlarda 69 CPU 67 GPU takılıyor(fanlar asla tam performansta çalışmadı otomatık/performans modundaydı Turbo'ya hiç almadım daha, belki alsam daha da düşer 60 civarına). Daha geçen gün birine önerdim ürünü 4060 kullanan arkadaş gelmiş diyor ki bunu alırsan soba yakmana gerek kalmaz falan. Neyse zaten bende artık laptop konusuna ürün önermeyi bırakmıştım sizin atmanız iyi oldu 🙃, uğraşılmıyorlar çünkü.

Bende TUF 4060 kullanıyorum yüksek sistem gereksinim gerektiren oyunlarda Ultra ayarlarda CPU 88 derece GPU 75 derece geçmedi daha.

ASUS zaten logosunda bitiriyor işi ASUS'tan kaliteli çok az var TUF'da sağlam model TUF 4060 vardı dün 28k ya tam alayım yarın dedim 37k oldu.
Çok iyi fiyatmış, kaçması biraz kötü olmuş olsun canınızı sıkmayın. 4060'lar ısınıyor derken de sıcak çalıştığını kastediyorum.

Bende TUF 4060 kullanıyorum yüksek sistem gereksinim gerektiren oyunlarda Ultra ayarlarda CPU 88 derece GPU 75 derece geçmedi daha.
Sizde de ips glow varmı, ne alemde ?

Dosya Ekleri

• 20230920_224352.jpg
    20230920_224352.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 18
Hocam var ama sizinki kadar değil.
Anladım hocam, aslında oyun oynarken vs hiç farketmemiştim ama konuları gördükçe insanın nedense gözü arıyor. Konuları farketmesem takmazdım bile. Ekranın alt çerçevesine biraz bastırdığımda bastırdığım yer siyahlaşıyor. Müsait olduğunuzda sizinki nasıl atabilir misiniz merak ettim.

Anladım hocam, aslında oyun oynarken vs hiç farketmemiştim ama konuları gördükçe insanın nedense gözü arıyor. Konuları farketmesem takmazdım bile. Ekranın alt çerçevesine biraz bastırdığımda bastırdığım yer siyahlaşıyor. Müsait olduğunuzda sizinki nasıl atabilir misiniz merak ettim.
Hocam normalde çok az belli oluyor ama fotoğrafını çektiğimde çok daha fazla belli oldu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-09-20 saat 23.01.07.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-09-20 saat 23.01.07.jpg
    153,8 KB · Görüntüleme: 15
Hocam normalde çok az belli oluyor ama fotoğrafını çektiğimde çok daha fazla belli oldu.
Hocam zaten odam zifiri karanlık olduğu için gözüküyor bende de. Yoksa görme imkanınız yok. Ama sizde sanırım sadece IPS GLOW var. Bende olan alttan gelen küçük ışık iğneleri yok. Ve telefonlarımızın kameraları herzaman IPS GLOW ve ışık sızmalarını daha abartı gösteriyor

4070 almak istiyorum bende ama 40 Max biraz indirim kovalayıp almayı düşnüyorum hem oyun hem üniversite için 3070 Ti 33 bin lira alacaktım bitti alamadım bende ertesi gün 43K oldu

Geri
Yukarı