400₺ Mouse Önerisi

Heulse

Kilopat
Daha fazla  
Ağırlığı 130 gram'a yakın, pence tutuşu için ve örgülü bir mouse önerir misiniz?
Şu anda kullandığım mouse Rival 300. Yan kauçukları eridi, tuşları da genel olarak kötü bir durumda ortalama 2 yıl kullandım.
Aklımda ASUS ROG gladius II var.
Sizin tavsiyelerinizi de okumak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun yerine kablo probleminden kurtulup Logitech G305 alabilirsiniz. Kullanan arkadaşım var ve gayet memnun.
Kablosuz mouse ve klavyelerde her zaman kopukluklar oluyor. O yüzden bir kablolu bir mouse istiyorum
Ayrıca G305 çok kambur olan bir mouse değil. Pence tutuşu olduğum için bana uyan bir mouse değil

Kablosuz mouse ve klavyelerde her zaman kopukluklar oluyor. O yüzden bir kablolu bir mouse istiyorum
Ayrıca G305 çok kambur olan bir mouse değil. Pence tutuşu olduğum için bana uyan bir mouse değil
G305'te kablosuz performans açısından sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Fakat boyut ve şekil açısından rival 300 sonrasında alışmanız oldukça güç. Gladius olabilir 120g'a yakındı sanırım. Oldukça iyi bir fare. Yalnız hafiflik konusunu biraz daha düşünün derim. Ben gerçekten hafif bir fare kullanana kadar bu sorunu göz ardı ettim fakat kullandıktan sonra bütün fikrim değişti.

G305'te kablosuz performans açısından sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Fakat boyut ve şekil açısından rival 300 sonrasında alışmanız oldukça güç. Gladius olabilir 120g'a yakındı sanırım. Oldukça iyi bir fare. Yalnız hafiflik konusunu biraz daha düşünün derim. Ben gerçekten hafif bir fare kullanana kadar bu sorunu göz ardı ettim fakat kullandıktan sonra bütün fikrim değişti.
Öncelikli sorum siz hangi mouse'u kullanıyorsunuz ? Ve onun dışında bir mouse'un hafif olmasının ne gibi artıları var ? Sanırım en iyi siz açıklayabilirsiniz.

Sürekli aynı fare'yi kullanmıyorum. Fare'nin hafif olması uzun süreli kullanımlarda bileğinize daha az yük bindiği için fareye ve imlece olan hakimiyetinizi arttırdığı düşünülüyor. Yalnız her oyuncu aynı değil. Pek çok oyuncu görece ağır fareler ile daha rahat oynadıklarını da belirtiyor.
Kısacası büyük bir çoğunluk hafif fareleri tercih etmeye başladı. Ama bu durum sizin için geçerli olmayabilir. Hafif bir fareyi deneyimlemeden nasıl bir fark hissedeceğinizi kestirmek oldukça zor.
Şöyle düşünün ağırlıktan önce farenin şekline ve elinize olan uygunluğuna karar vermelisiniz.
Sonrasında tuş sayısı, pozisyonları, ağırlığı, kablosunun esnekliği ve fare ayaklarının kalitesi diğer unsurlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı