400 TL Open WRT destekli router önerisi

Modem yazılımında bulunan QoS kapalı iken çıkan sonuçlar:
1659218312605.png

1659218340813.png

Modem yazılımında bulunan QoS açık iken çıkan sonuçlar.
1659218460208.png

1659218482225.png

Modem ara yüzünden yaptığım ayar:

1659218571556.png

4600'e 26000 fakat sonuçta 19 Mbps download 3.28 Mbps upload veriyor ara yüzde olan default QoS özelliği çoğu modemde o kadar da iyi çalışmıyor.

@289120 Archer için bir fikrim yok, OpenWRT Hardware table bölümünden archer modelini seçtikten sonra orada bir hata görmüyorsan ünlem şeklinde bir sorun yoktur. Mi router'in olayı su; eğer cihazda EON chipset varsa kurulum yapılamıyor. EON chipset ise 2021 üretim cihazlarda görülmüş. Kullanıcıların rapor ettikleri üzerine konuşuyorum ama her 21 cihaz EON chip değil. Atıyorum 21 cihaz geldi EON chipset değilse gene kurulumu yaparsın. Hangi cihaz daha iyidir bir fikrim yok archer ve Xiaomi arasından. Zaten 14 gün iade hakkin var Xiaomi aldın ve EON çıktı diyelim iade edersin, sorun olmaz.

@289120 Archer için bir fikrim yok, OpenWRT Hardware table bölümünden archer modelini seçtikten sonra orada bir hata görmüyorsan ünlem şeklinde bir sorun yoktur. Mi router'in olayı su; eğer cihazda EON chipset varsa kurulum yapılamıyor. EON chipset ise 2021 üretim cihazlarda görülmüş. Kullanıcıların rapor ettikleri üzerine konuşuyorum ama her 21 cihaz EON chip değil. Atıyorum 21 cihaz geldi EON chipset değilse gene kurulumu yaparsın. Hangi cihaz daha iyidir bir fikrim yok archer ve Xiaomi arasından. Zaten 14 gün iade hakkin var Xiaomi aldın ve EON çıktı diyelim iade edersin, sorun olmaz.
Şu konuda sorunumu daha detaylı anlattım hocam.

@Alfa Prime hocam Archer C50 mi yoksa mi A4 giga versiyon mu? Fiber altyapı da direk modem olarak kullanabilme şansım var mı mi A4 giga versiyonu?

Şu konuda sorunumu daha detaylı anlattım hocam.

@Alfa Prime hocam Archer C50 mi yoksa mi A4 giga versiyon mu? Fiber altyapı da direk modem olarak kullanabilme şansım var mı mi A4 giga versiyonu?

MI A4 Giga daha avantajlı özellik olarak.
WAN ve LAN Port'u 1000MBPS desteği mevcut.
OpenWrt desteği de mevcut.
Kaynak:mi-router-4a-gigabit-edition

Anladığım kadarıyla Xiaomi router ürünleri arasında fiber alt yapılar için modem özelliği bulunmuyor.

Son düzenleme:
@289120 Mi router 4a GİGA fiber altyapıda OpenWRT ile direk router olarak kullanıyorum arada cihaz olmadan, yani evet kullanabilirsin. OpenWRT olmasa bile kullanabiliyorsun denedim stock yazılım ile de.

Geri
Yukarı