4000-5500 TL laptop önerisi

Monster hatadır bence de ama hocamızın masaüstü almazı biraz daha iyi gibi.
Adam dizüstü istemiş. Sen "masaüstü alması biraz daha iyi" diyorsun. Her konuda olacak mı şöyle kişiler? Adam "masaüstü önerisi yapabilirsiniz" deseydi bu cümleyi söyleyebilirdiniz. Söylediğiniz cümle "dizüstü ne ya, masaüstü daha iyi" manasına geliyor.
Ona bir şey demiyorum. 2. El olduğu için zaten çok yorulmuştur o sistem, darboğaz olmuştur. 2. Olarak, AMD bildiğim kadarıyla oyunlar için iyi değil. Intel'den geçenlerde oy da yapıldı konu açılıp Intel fazla cıktı araştırdığımda da çoğu yer "AMD grafik tasarım vesaire şeyler için kullanılıyor" diyor.
AMD oyun için birden fazla işlemcisi bulunur. AMD ek olarak grafik tasarım için özel işlemcileri de bulunur. Intel, bu günlerde oyun konusundan biraz uzaklaştı. AMD bu yüzden fazlasıyla oyuncu ve satış rakamı aldı. Ek olarak, darboğaz kelimesinin anlamını biliyorsundur herhalde? Bu arada, dizüstleri zaten oyun veya gerekli programlar için üretiliyor. Yorulması ve yaşlanması gayet normal. Performansa çok ekstrem bir şey fark ettirmez (maksimum 3-5 FPS anca). Atılan dizüstünün gayet makul bir fiyatı var.
Teşekkürler hocam ama cidden o sistem yorulmuştur. 1050 zaten o dizüstünün yarısı gibi bir şey. Adam satmasının sebebi çok yorulmuş olabilir.
Dizüstleri için fazla maliyetli olmuyor ekran kartları. Gidip masaüstleri gibi ekran kartlarının yarısı kadar bile değildir o ekran kartının üretim maliyeti.

Adam dizüstü istemiş. Sen "masaüstü alması biraz daha iyi" diyorsun. Her konuda olacak mı şöyle kişiler? Adam "masaüstü önerisi yapabilirsiniz" deseydi bu cümleyi söyleyebilirdiniz. Söylediğiniz cümle "dizüstü ne ya, masaüstü daha iyi" manasına geliyor.

AMD oyun için birden fazla işlemcisi bulunur. AMD ek olarak grafik tasarım için özel işlemcileri de bulunur. Intel, bu günlerde oyun konusundan biraz uzaklaştı. AMD bu yüzden fazlasıyla oyuncu ve satış rakamı aldı. Ek olarak, darboğaz kelimesinin anlamını biliyorsundur herhalde? Bu arada, dizüstleri zaten oyun veya gerekli programlar için üretiliyor. Yorulması ve yaşlanması gayet normal. Performansa çok ekstrem bir şey fark ettirmez (maksimum 3-5 FPS anca). Atılan dizüstünün gayet makul bir fiyatı var.

Dizüstleri için fazla maliyetli olmuyor ekran kartları. Gidip masaüstleri gibi ekran kartlarının yarısı kadar bile değildir o ekran kartının üretim maliyeti.

Adam oyun demiş ondan masaustu biraz daha iyi olabilir dizustu kullanıyorum daha iyi demiyorum ama bu kanıtlanmış bir şey olarak masaustu daha iyi oyun konusunda ama hocama dedim belki alabilirseniz.

Masaüstü zaten oyun konusunda daha iyi olacak. Bunun nedeni, daha üst teknoloji ve daha fazla çip kullanılmasından kaynaklı. Senin kadar bunu herkes biliyor. Adam dizüstü istemiş sen masaüstü öneriyorsun. Benim anlatmak istediğim bu.

Masaüstü zaten oyun konusunda daha iyi olacak. Bunun nedeni, daha üst teknoloji ve daha fazla çip kullanılmasından kaynaklı. Senin kadar bunu herkes biliyor. Adam dizüstü istemiş sen masaüstü öneriyorsun. Benim anlatmak istediğim bu.

İşte hocam dedigim gibi imkanın varsa seviyorsan anlamında belki dedim adamın kafasına yatabilir belki masaustu.

İmkanı olsaydı büyük ihtimalle masaüstü isterdi zaten. Belli ki ya çok gezen birisi, ya da dizüstünü başka nedenler için kullanacak olan birisi. Adam bu konuda dizüstü istemiş, dizüstü önerelim. O da biliyordur zaten masaüstünün daha iyi olduğunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı