4000 MHz RAM 3800'e düşürülmeli mi?

Bir band genişliği testi yapsana ne kadar performans veriyor merak ettim.

Yaptım sonuç bu şekilde çıktı.

1656021042692.png

1:1 modda çalıştırman için çok bilgili olman gerekiyor. Ya da şanslıysan direk çalıştırabilirsin.

1:1 mod AMD işlemcilerdeki Infinity fabric hızı ile bellek kontrolcüsünün hızı eşit olması.

Intel'deki Gear1 Gear2 olarak düşünebilirsin.

1:2 moda düştüğünde gecikme / okuma / yazma değerleri düşüyor RAM'lerin.

1:1 modda bilgisayarın açılır ama durmadan whea hatası alırsın. Önemli olan 3800 üstünde whea almadan çalıştırabilmek.

Hocam bu konuyu hortlatacağım ama tam bununla ilgili bir sorum var ve bunu sen bilirsin bilsen bilsen :D şimdi AMD'den Intel'e geçiyorum ben Intel'de bu 1.1 olayı vs olmadan 4000 MHz de çalışacak mı iki RAM de?

Hocam bu konuyu hortlatacağım ama tam bununla ilgili bir sorum var ve bunu sen bilirsin bilsen bilsen :D şimdi AMD'den Intel'e geçiyorum ben Intel'de bu 1.1 olayı vs olmadan 4000 MHz de çalışacak mı iki RAM de?
Intel'de performansa pek etkisi yok bu durumun. Yani olsa bile cok minimal, 12.nesil ve sonrasinda 4200'e kadar gear1 calistirabiliyor sansliysan. Ama gear1/gear2'nin AMD deki kadar farki yok.

Intel'de performansa pek etkisi yok bu durumun. Yani olsa bile cok minimal, 12.nesil ve sonrasinda 4200'e kadar Gear1 calistirabiliyor sansliysan. Ama gear1/gear2'nin AMD'deki kadar farki yok.

Neyse bu RAM'leri idarelik kullanacağım. T Force extreem 4800 CL20 aldım. Bu RAM'ler için çok iyi o.c performansı demişler ama sizin bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı