4000 TL Bisiklet Önerisi

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben bir bisiklet alacağım ya da toplayacağım. Bu konuda sizden öneri istiyorum. Ben 8 yıldır bisiklet kullanıyorum ama öyle ki video oyunlarıyla haşır neşir olduğumdan çok uygun fiyatlı bisikletler kullanıyordum. Benim kullanım amacım hem yarı uzun yol yani (80-100 KM) hem de atlayıp zıplamak. Fiyat 4000 TL. Öneriniz nedir?

Hardtail ya da trail bir bisiklet toplaman gerekiyor. Hem singletrack hem de uzun yollar için elverişli olacaktır.

Bunun için ise yurt dışı piyasasında bir çok kadro mevcut. İsteğine ve bütçene uygun, alırken problem yaşamayacağım 2 markanın üç kadrosunu önereceğim sana. Aşağıda listede görebilirsin. Bu kadrolar senin hem sert kullanmana dayanabilecek hemde uzun yol için sana fazlasıyla yetebilecek açılara sahip. Herhangi bir drop da en azından rahat edebileceğin açılara da sahipler. Ön süspansiyon olarak ise sırası ile bu kadrolara 120-160, 130-150, 80-140 tepme mesafesine sahip süspansiyonlar takarak isteğine ulaşabilirsin. Vites için gereken komponentleri Sram markasına ait ürünleri seçerek tamamlayabilir, çember ve göbekleri de yine fiyat performans ürünleri ile aradan çıkartabilirsin. İşin kısası istediğin bisiklet TR şartlarında ikinci el olarak genellikle yok. Olanlar ise gereksiz bir şekilde pahalılar. Bu bütçe ile kendine istediğin kaliteli bir bisikleti aşağıdaki üç kadrodan birini seçerek toplayabilirsin. Bunlara ve bütçene uygun komponentler konusunda da @BilgisayarKurdu 'ndan yardım almanı tavsiye ederim.

1. Ns Bikes Surge Evo
2. Ns Bikes Eccentric
3. Octane One Zircus

Hardtail ya da trail bir bisiklet toplaman gerekiyor. Hem singletrack hem de uzun yollar için elverişli olacaktır.

Bunun için ise yurt dışı piyasasında bir çok kadro mevcut. İsteğine ve bütçene uygun, alırken problem yaşamayacağım 2 markanın üç kadrosunu önereceğim sana. Aşağıda listede görebilirsin. Bu kadrolar senin hem sert kullanmana dayanabilecek hemde uzun yol için sana fazlasıyla yetebilecek açılara sahip. Herhangi bir drop da en azından rahat edebileceğin açılara da sahipler. Ön süspansiyon olarak ise sırası ile bu kadrolara 120-160, 130-150, 80-140 tepme mesafesine sahip süspansiyonlar takarak isteğine ulaşabilirsin. Vites için gereken komponentleri Sram markasına ait ürünleri seçerek tamamlayabilir, çember ve göbekleri de yine fiyat performans ürünleri ile aradan çıkartabilirsin. İşin kısası istediğin bisiklet TR şartlarında ikinci el olarak genellikle yok. Olanlar ise gereksiz bir şekilde pahalılar. Bu bütçe ile kendine istediğin kaliteli bir bisikleti aşağıdaki üç kadrodan birini seçerek toplayabilirsin. Bunlara ve bütçene uygun komponentler konusunda da @BilgisayarKurdu 'ndan yardım almanı tavsiye ederim.

1. Ns Bikes Surge Evo
2. Ns Bikes Eccentric
3. Octane One Zircus
Gerçekten çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yurt dışına yöneleceģim fakat bir vergi veya herhangi bir zorluk oluşur mu? Veya ne kadar sürede gelir tahmini?

Şu sıralar zorluk yaşamadan alışveriş yapabileceğin en iyi yer Chain Reaction Cycles. Neden direk bunu önerdim? Çünkü Crc ilk alışveriş deneyiminin de sana kötü bir sürpriz yapmaz. Diğer firmalarda olası durumlar oluyor fakat Crc 'de bu biraz daha az. Crc 'de ufak bir de öneri yapayım. Euro üzerinden değil dolar üzerinden satın al.

Teslimat süreside değişken fakat şu zamana kadar Crc'den aldığım her sipariş ortalama 5 günde TR'ye giriş yaptı. TR'ye giriş yaptığında da sadece gümrük ve dağıtım işlemini bekleyeceksin o kadar.

Vergi konusu da "paracevirici.com" burayı kullanabilirsin. Sağ sidebar da "girdiğiniz miktarın kdv'si" alanında KDV'li fiyat yazar. Ya da aldığın fiyatın üzerine vergi oranını koy ve hesapla.

@Bulut Uzer Sağolsun maşa alırken bana da yardımcı olmuştu, halen daha kullanıyorum çok memnun şekilde Fox maşamı. Önerilerini can kulağıyla dinle.

Son olarak bu bütçe ile yurt içinden alacağın ikinci el bisikletleri de yok sayma derim.
Piyasa durgun olduğu için çok ucuza güzel fırsatlar çıkabiliyor insanların karşısına.

Merhabalar
Bu zamana kadar zamanında 200 küsür liraya aldığım orbisten başka bisiklete binmedim. Bir bisiklet daha almak istiyorum ve almışkende güzel bi bisiklet almak istiyorum 4000 tlye kadar da bütçe ayırabilirim.Genellikle asfaltta kullanıcam. Yol bisikleti ile şehir bisikleti arasında seçim yapma şansım varmı acaba kadro ,lastik ,jant olarak . hem ağır bisiklet istemiyorum hemde yol bisikleti kadar hızlı olmasına da gerek yok. Bu bütçeye kaldıysa beni pişman etmicek marka, model ,toplama önerileriniz nelerdir. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı