4000 TL Bütçe ile Flight Simulator X Sistemi

2006 yılında 4.6 Ghz varmıydı ben o kısmı bilmiyorum yani oyun gelecekte oynanmak için mi üretildi? :)

Ve işlemci kısmında Intel düşünüyorsunuz sanırım? Yani mantıklı olan Intel olacaktır ekran kartının önemli olmadığı bir sistem söz konusu çünkü.
Kesinlikle arkadaşın yaptığı yoruma katılıyorum, 2006 yılında 4.6ghz mi vardı? yanlış değilsem 5ghz'i bile geçen sene gördük?

Bence işlemci konusunda arkadaş fazla okumuş, daha öncede kullanıcı yorumlarında belirttiğim gibi 4.1ghz'e OC yapan bir adamda hiçbir performans değişimi olmamış.

Hocam simulator 2006 çıkışlı yalnız addonları hala çıkmaya devam ediyor. Tabii ki de 2006 yılında 4.6 ghz yoktu fakat bu hızlara çıkılınca sistemde olumlu sonuçlar alınmaya başlandı. FSX eklentileriyle bie anlam ifade ediyor.

İşlemci kısmına gelince şunu belirtmek lazım kesinlikle intel ve nvidia bileşenlerinin kullanılması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşıldı hocam güncellemeler ek paketler oyunu iyice hantallaştırdı. Oyunun işlemci gücü yanısıra Ram kullanımı vs nedir birde sadece kasanın bütçesi 4000 TL sanırım, doğrumudur?

Aynen hocam doğrudur sadece kasa ve monitör. Ram kullanımının çok önemli olmadığını biliyorum 8gb yeterli olacaktır fazlasıyla.İşlemci hızına gelince dediğim gibi sistem 2.6 desede ben 4.6 dan aşağı olmasını istemiyorum zaten en önemli kısım bu zira en güvenli şekilde sistem overclock edilmeli.

Ha bu arada fiyat konusunda bi düzeltme yapıyım.Ben hep hesap yaparken vatan bilgşsayarın indirim günleini baz alarak 4000 dedim aslında 5000 tl olmalıydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen hocam doğrudur sadece kasa ve monitör. Ram kullanımının çok önemli olmadığını biliyorum 8gb yeterli olacaktır fazlasıyla.İşlemci hızına gelince dediğim gibi sistem 2.6 desede ben 4.6 dan aşağı olmasını istemiyorum zaten en önemli kısım bu zira en güvenli şekilde sistem overclock edilmeli.

Ha bu arada fiyat konusunda bi düzeltme yapıyım.Ben hep hesap yaparken vatan bilgşsayarın indirim günleini baz alarak 4000 dedim aslında 5000 tl olmalıydı.

Senin resmen bu oyun için Render makinesi yapman gerekecek?

Bence normal bir oyuncu bilgisayarı toplaması yeterli, örnek olarak şu arkadaşa tavsiye edilen sistem;
https://www.technopat.net/forum/mas...0-5000-tl-ye-sistem-tavsiyesi.html#post127195

Hayır ekran kartı fazla gelecektir oyun pc si olmamalı kesinlikle bu sistem.

Oyun sitemlerinde işlemci 1 TL ise ekran kartı 3TL olabiliyor fakat bu toplanacak sitem Atem Kaner 'in de dediği gibi bir render makinesı olacak, vede O.C'un dibine vurulacağı için kesinloikle işlemcimize H10 gibi bir soğutucu lazım. 1300 TL vermek biraz fazla olacaktır ekran kartına.

Ayriyetten 8 GB RAM yetecek demiş arkadaşımız.

Hayır ekran kartı fazla gelecektir oyun pc si olmamalı kesinlikle bu sistem.

Oyun sitemlerinde işlemci 1 TL ise ekran kartı 3TL olabiliyor fakat bu toplanacak sitem Atem Kaner 'in de dediği gibi bir render makinesı olacak, vede O.C'un dibine vurulacağı için kesinloikle işlemcimize H10 gibi bir soğutucu lazım. 1300 TL vermek biraz fazla olacaktır ekran kartına.

Ayriyetten 8 GB RAM yetecek demiş arkadaşımız.

O zaman ekran kartı olarak nvidia quadro, işlemci olarak da extreme serilerinden ya da xeon sunucu işlemcilerinden alacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı