4000 TL kablosuz mouse önerisi

Bütçe
3000-4000
Ben de öyle düşünüyordum da yine de sorayım dedim, attığım model SS Aerox 3 nasıldır? Razer çok sevmiyorum ama deneyebilirsem deneyeceğim bir mağazada kullanmayı.

Razer'ın yanından geçebilecek durumda değil. Sensörü hakkında net bir bilgi bulamadım ama tahminen 50G ve 450IPS gücündedir. Razer ise 70G ve 750IPS sensörler ile sunuyor dav3Pro ve viperv2Pro'yu. Ayrıca bu güçte başka bir sensör yok. En yakın sensör 50G 650IPS ile PixArt'ın 3395 sensörü.

Eliniz küçük değilse diye ekleyem. Küçük eliniz varsa kabus olur.

O durumda cobra Pro Wireless bakılabilir. Ama belirteyim Viper ve Da'ya kıyasla ağır bir fare.

Cobra Pro çok vasat altı olmuş. Düz modeli güzel fakat Wireless olan kötü maalesef. Bu durumda hala Viper Pro V2 lider ambi mouse olarak.

Cobra Pro Wireless ağırlığı dışında kötü değil. Standart cobra model direkt Viper Mini'deki sensörün aynısıyla geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama 2 model de tam anlamıyla kullanıcıların istediği model değildi. Biri gereksiz ağır diğer gereksiz zayıf.

Cobra Pro Wireless ağırlığı dışında kötü değil. Standart cobra model direkt Viper Mini'deki sensörün aynısıyla geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama 2 model de tam anlamıyla kullanıcıların istediği model değildi. Biri gereksiz ağır diğer gereksiz zayıf.
Evet hocam. Yeni mouse çıkarıyorsun 77gr. Kimse 77gr mouse istemiyor Razer'dan. Yıllardır Viper Mini ebatında, ağırlığında bir wireless mouse isteniyordu. Artık günümüz sensörleri yeterince iyi olduğu için en iyisi olması bir fark yaratmıyor zaten oyunlarda. 350IPS/750IPS olması bir şey katmıyor zaten 350IPS olan stuttersız keskin 180/360 dönüş sağlıyor. Ha yeni çıkarırken aynı sensörle çıkarmak evet o da kötü. 2 yıl sonra aynı sensörle çıkarmak yerine güncelleyebilirsin. Sadece LOD sorununu çözmüşler fakat aynı sensörle çıkmış. Bu yüzden Reddit'te Razer'a çok sallıyorlardı. Ekstra olarak pahalı.

Fare konusunda şu an Razer iyi işler yapıyor kullanıcıları dinleyerek. Steelseries ise kullanıcıları dinlemiyor.

2 yildir kendini kesiyor insanlar wireless viper mini icin. Gidip 350 dolara limited sayida signature edition cikardilar once sonra utanmadan cobra rezaleti ustune. Bu "kullanicilari dinlemis" haliyse diyecek bisey yok :)

Razer'ın yanından geçebilecek durumda değil. Sensörü hakkında net bir bilgi bulamadım ama tahminen 50G ve 450IPS gücündedir. Razer ise 70G ve 750IPS sensörler ile sunuyor dav3Pro ve viperv2Pro'yu. Ayrıca bu güçte başka bir sensör yok. En yakın sensör 50G 650IPS ile PixArt'ın 3395 sensörü.

Parasına değer mi yani?

Eliniz küçük değilse diye ekleyem. Küçük eliniz varsa kabus olur.

Yok hocam ondan ziyade sıkıntı yok elim büyük normalden.

Tutuşunuz nedir?

Palm grip kullanıyorum büyük mouselerde fakat küçüklerde claw. Logitech G203 kullanıyorum bir tık daha büyük olsa tam palm tutabilirim.

Öncelikle eliniz uygun ve rahat edebileceğiniz modele bakın. Elinizin uzunluğu ve tutuş şekliniz nedir? Superlight evet hala alınacak bir model değil. Aktif olarak deniyorum, yan tuşları ve sol Click tuşu çok vasat. Onun dışında oldukça Solid.

Herkes ondan şikayetçiydi okuduğum yorumlarda zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı